Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új gépemmel gondom van, miért...

Új gépemmel gondom van, miért áll le, ha?! :

Figyelt kérdés

Gépemet hétfőn vettem(02.07), Win7 fut rajta, feltelepítettem az alaplap és videókártya cd-jéről a dolgokat ahogy kell. A gép fut, szinte mindent tudok csinálni, kivéve pc játékok hosszabbtávú futtatása. Ekkor a gép kikapcsolja magát bizonyos idő után, pc játékonként változó. Gépet nekem kell power gombbal újra bekapcsolni, ekkor a szokásos üzenet: windows normál modó inditása vagy csökkentett módok egyike.


Voltam szervízben, ott voltam miközben csinálták, 1,5órán át nem produkált semmit sem. Itthon viszont újra csinálja, akkor mi az ami itthon gondot okozhat? vagy ha hibásan gondolom mi lehet a gond?


( Hőmérsékletet már figyeltem AIDA64-el azzal nem lehet gond, 3DMark Vantage is végig futott, amúgy DirectX11, Ageia Physx is fent van a gépen. )


2011. febr. 10. 01:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Sztem ez nem program hiba. Ha nem melegedés, és csak otthon jelentkezik, akkor ha tippelnem kéne vmi áramingadozásos dologra gondolnék. Játék közben több áramot vesz fel, lehet nem bírja az elosztó vagy ilyesmi.
2011. febr. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:
Ha nem túlmelegedés, akkor a szokásos gagyi táp szindróma.
2011. febr. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hát pedig énis melegedésre gondolnék vagy tápra.
2011. febr. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nos probáltam más tápkábelt, másik elosztóba dugni ( eddig túlfeszültség védőben volt amúgy ), de még mindig ugyan az.


600w-os tápom van és egy MSI R5830 Twin Frozr II videókártyám. Akkor ehez kicsi lenne?!:SS

2011. febr. 13. 17:59
 5/8 P.O.C. ***** válasza:

Nem a tápra írt teljesítmény érték a lényeg, hanem a táp márkája és, típusa amiből következik a minősége.


Hiába van neked 600 -as tápod, ha a felét sem képes stabilan leadni. Ami a gagyi tápokra van írva teljesítmény gyanánt, az enyhén szólva költői túlzás. :D


Persze nem oda akarok kilyukadni, hogy a márkás tápokkal sem lehet probléma, csak lényegesen kevesebb. Ezért kéne megpróbálni egy másik táppal.

Néha persze már ezzel is elkésünk, hiszen a hibás táp már fizikai kárt okozott az alkatrészekben.

2011. febr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ott ahol javítják nem volt vele gond másfél óra alatt, De ott mit futtattatok rajta. Próbálnod kéne valami gépterhelő programot futtatni, hogy előjöjjön. Pl: intel burn testet, lehet, hogy elég, vagy vmi 3dmark vantage-t.
2011. febr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát a táp pont úgy van beszerelve hogy ki kéne szerelnem hogy megnézhessem mi van ráírva ... de a ventillátor közepére LG Power van írva, erről most ennyit tudok.


Amikor szervízbe voltam, mint írtam 3dmark vantage-ot végig futatták és mivel végig futott hiba nélkül, elinditottunk egy NFS Undercover full grafikán 25percen át.


Itthon szervíz elötti est 6 perc alatt lekapcsolt Undercover alatt, lemértem.

Viszont most probakép lefutattam a 3dmark vantage-t elöször végig ment majd másodszorra lefutattam az első után azonnal és a vége fele lekapcsolt a gép ismét.


Gari bőven van rá hiszen új gép, héten megint beviszem úgy néz ki ...

2011. febr. 14. 00:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Na akkor már meg is van a hiba: lg power-nek hívják, cseréltesd ki vmi másra fsb, xilence stb. és nem lesz több gondod.
2011. febr. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!