Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop és Tv összekötés. Így...

Laptop és Tv összekötés. Így működhet?

Figyelt kérdés

A tv régebbifajta, képcsöves samsung tv, csak s video, scart, meg rca bemenetek vannak rajta.

a LAPTOPON VISZONT NINCS s-video kimenet....

Neten találtam olyan vezetéket ami a d-sub (monitor csatlakozó) -t alakítja s-video kábellé....

[link]


ha ezzel összekötöm működhet?

Nem lesz semmi baja a laptopnak, ill tv nek...mert valahol olvastam hogy lefüstölhet mindjkettő akár ha valamit elrontunk:....:S

aktív jelátalakítót nem akarok, mert annyira kihasználva úgyse lesz, hogy megérje az árát.

Meg vmi tv output funkciót kéne tudnia a laptopnak vga-n (d-sub) keresztül...

Tudhatja? mert megnéztem a kézikönyvét így konkrétan nem írja....

a videókártyárol ami a laptopba van is csak ezeket az adatokat találtam:

Dual Link DVI

DisplayPort

HDMI

Single Link DVI

VGA

Maximum Digital Resolution 2560x1600

Maximum VGA Resolution 2048x1536

Multi Monitor yes

HDCP yes

HDMI yes


2011. febr. 4. 11:39
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nyugi, nem fog lefüstölni, ilyet hozzáértő ember nem mondd :) Össze kötheted így természetesen. De kizárólag filmnézésre ajánlom ezt a módszert! Ugyanis böngészés vagy bármilyen más tevékenység közben, egyszerűen olvashatatlanok lesznek a feliratok, a tv alacsony felbontása miatt, illetve a játékok is játszhatatlanok lesznek az alacsony felbontás miatt.
2011. febr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
filmenézésre gondoltam igen arra lenne használva, de csak pár alkalommal....
2011. febr. 4. 11:59
 3/11 anonim válasza:
Akkor ez így tökéletes! Semmi nem fog leégni, még akkor se egész nap filmezel rajta. :)
2011. febr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, működik ezzel a kábellel, de ez csak képet visz át a tv-re. A hang átviteléhez kell még egy kábel amit a laptop fejhallgató kimenetéhez csatlakoztatsz.
2011. febr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elvileg működni fog, de arra vigyázz, hogy a TV és a számítógép is ki legyen kapcsolva ha összekötöd, mert még elszállhat a videokártya!
2011. febr. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

elszállhat????

most kicsit beparáztattál....:S

tehát akkor úgy csináljam, hogy kikapcsolva mindkettő, majd összekötöm ,és utána laptop be, majd tv be?

2011. febr. 4. 15:17
 7/11 anonim válasza:

Annak az esélye hogy elszáll a videókarid, kb annyi minthogy holnap épp elüt egy autóbusz az utcán sétálva. Magyarul szinte semmi! :P Én és a haverjaim is évekig használtak ilyen kábeleket hogy összekössük a géppel a tv-t és ki be húzogattuk menet közben, őket, soha nem történt semmi.


De ha nagyon biztos akarsz lenni, akkor kapcsold ki a gépet és úgy dugd be a kábelt a tv-be.

2011. febr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Ha a laptopot a tv előtt kapcsolod be, akkor van esélye hogy valami kósza áram pont eltalálja a laptopodat mikor a tv bekapcsol, sőt így van nagyobb esélye mintha egyszerűen simán bekapcsolt tv és laptop mellett dugnád őket össze :D


Szóval mondom mégegyszer, laptopod kapcsold ki, csatlakoztasd össze a tv-vel (ami már be van kapcsolva) aztán kapcsold be a laptopot


De ha az eszedre hallgatsz, akkor sz@rsz az egészre és menet közben összedugod őket, én még nem is hallottam hogy ebből bármilyen probléma történt volna valaha, ez csak elméleti feltevés hogy bajt okozhat, biztos volt rá konkrét példa már a világon, de max pár száz 15 év alatt :D

2011. febr. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Gixer van...:S

az összes ilyen kábel amit néztem ún. "anya" s video véggel van ellátva, és a tv-n is "anya" s video kimenet van.

Most találtam mást...

Ezzel működhet?

vga to 3 rgb

rca kimenet van a tv-n

[link]

2011. febr. 4. 16:28
 10/11 anonim ***** válasza:
Működhet, ha van a tv-n kompozit video bemenet.
2011. febr. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!