Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 22" colos monitor nagyon...

22" colos monitor nagyon káros a szemnek?

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen távolságról?
2011. jan. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1920x1080


[link]

[link]

2011. jan. 30. 15:39
 3/9 anonim ***** válasza:
nem a felbontásra gondolt hanem, hogy milyen messziről nézed..
2011. jan. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem is neked linkeltem.
2011. jan. 30. 16:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Hallod te érted amit az előző kommentelő írt??? Szerintem a kérdéssel nem vagy tisztába...
2011. jan. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
meg azzal hogy itt mindenki segíteni akar, nem csak az első hozzászóló
2011. febr. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Zabpehely ***** válasza:
A lényeg nem a méret, hanem inkább a monitor típusa. Ha CRT akkor káros, hiszen katódsugárcsöves, ami a sugárzása miatt köztudottan egészségkárosító hatású. Ezek között is több fajta létezik, ha a monitor el van látva Low Radiation címkével, az még a jobbik eset.Ha LCD akkor nem káros, arra érdemes ügyelni hogy mindig éles képet adjon, de ez már csak beállítás kérdése. A monitorokról bővebben itt: [link]
2011. febr. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez így eléggé sarkított egy fals válasz, Zabpehely!

Attól még, hogy CRT nem feltétlenül károsabb, mint az LCD, ami szintén lehet káros. Nekem a munkahelyen volt úgy, hogy átültem a CRT mellől az LCD elé és majd kifolyt a szemem.

Ami az én szememet leginkább bántja (nyilván a 60 Hz-es CRT-n kívül), az a túlzott fényerő.

2011. febr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pontosan, ha hétvégén reggeltől estig gépezek, egyre jobban lejjebb kell venni a fényerőt. A végén még a fejem is fáj néha. Mindegyik rontja a szemet.
2011. febr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!