Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elvigyem szervízbe a laptopot?

Elvigyem szervízbe a laptopot?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy halkan serceg a tápegysége, illetve az akkumulátora energiatakarékos üzemmódban már csak 1 órán át bírja. A gép kb. 9 hónapos.


Köszönöm a válaszokat! :)


2011. jan. 27. 23:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Jelen esetben nem tudsz mást tenni.Először ments ki minden fontos adatot adathordozóra,mert bármi megtörténhet.És készülj fel,hogy fájni fog.Pofátlan összegeket elkérnek.Tíz fölött kérnek még egy sima windows reinstallért is,igaz driverekkel,de csak egy firefox és egy avg free telepítésével.Én ingyen szoktam csinálni haveroknak,de nem tudnék félkész munkát kiadni a kezemből.
2011. jan. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Most kapcsolok,hogy ha kilenc hónapos,akkor még elvileg garanciás.Akkor viszont soká lesz kész.
2011. jan. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Garanciaszervíznek kutyakötelessége rendbehozni (mert gondolom, nem barmoltad szét annyira, hogy garivesztéssel járjon), szóval nem fog ez olyan sokba fájni. Mentsd ami menthetőt, hátha baj lesz, aztán célozd meg a szervízt.
2011. jan. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy elvileg a gép nekem kellene a tanuláshoz is, meg jövőhéten van a tárgyfelvételem is, úgyhogy nem igazán tudnék most lemondani róla. Arról nem lehet szó ilyenkor, hogy kicseréljék az akksit és a töltőjét? Mert a gépre tényleg szükség lenne, mert a koliban nincs gépterem és valahonnan pedig intézni kell a tanulmányi ügyeket is, ha nem vagyok itthon. :(
2011. jan. 27. 23:40
 5/18 A kérdező kommentje:
És mi az a teljesítménycsökkenés az akksinál, aminál már szerelik? Mert elvileg 2-3 óra volt ráírva, azt hiszem, most meg pár perccel többet bír ki, mint 1 óra. :S
2011. jan. 27. 23:45
 6/18 anonim ***** válasza:

Én arra tippelek,hogy a tápegysége rossz,és az öli meg az akkumulátort is.


Most kapcsolok,hogy ezen a problémán te is segíthetsz,hiszen nem kell belenyúlni a laptop belsejébe.Lehet kapni külön,akár univerzális laptop töltőt is.pl


[link]


akksit viszont valószínűleg csak a szervizen vagy a márkaképviseleten keresztül kapsz,de ideiglenesen legalább a tápod jó lesz


az is lehet,hogy az új táppal tovább bírja majd az akksi,de az is lehet,hogy kezdi bemondani az unalmast


ezért fontos márkás laptopot venni(pl dell,toshiba,acer),még ha ugyanazért a pénzért kisebb tudásút is kapsz


fontos,hogy az új töltő tudja ugyanazokat a paramétereket,amiket a régi


vidd magaddal,hasonlítsd össze,meg biztos segítenek is


valószínűleg a media marktban is kapsz ilyet

2011. jan. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
akksit meg nem nagyon javítanak szerintem,hanem cserélik mindenestül
2011. jan. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


A gépem típusa: HP Presario.


Nem szeretnék most kiadni pénzt töltőért, ha lehet, cseréljék ki az enyémet. :P:)

2011. jan. 28. 00:00
 9/18 anonim ***** válasza:
Biztos rá akarnak majd venni,hogy hagyd ott,mert biztos más baja van,mert az nem szokott ott rossz lenni.Ne hagyd magad,nőkkel sokkal szemetebbek szoktak lenni.Persze ez durva általánosítás,de van ilyen.Mond,hogy próbáljátok ki,mielőtt elmész!
2011. jan. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Megpróbálom megmondani nekik, hogy nagyon fontos lenne, hogy nálam legyen és cseréljék ki. Egyébként fiú vagyok :P, de észrevettem, hogy a nőket ott próbálják az ilyen számítástechnikai üzletekben becsapni, ahol nem is akarják. Meg egyébként sem szívesen hagynám náluk, mert néhány szervízből jót nem néz ki az ember... :S


Majd meglátom, hogy holnap mi lesz, megpróbálom kicseréltetni az alkatrészeket, vagy lehozattatni, de kitudja mivel magyarázzák ki

2011. jan. 28. 00:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!