Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért sötét a monitorom képe?

Miért sötét a monitorom képe?

Figyelt kérdés

egy 19"-os crt siemens monitorom van és túl sötét hogy mióta azt nem tudom

minden maxon van és még így is sötét


2011. jan. 26. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Mer' van vagy 10 éves.
2011. jan. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kösz a hasznos választ, amúgy meg nincs annyi...
2011. jan. 26. 11:42
 3/9 anonim ***** válasza:
A videokártya driverénél a Gamma értéket told fel.
2011. jan. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

De közelít!

:D

Hamarosan újat kell venned, bár lehet hogy ebben az állapotban elgurul még évekig.

Egyébként ezt hívják amortizációnak, elhasználódásnak.

Az elektronikus eszközöket 5 év élettartamra tervezik (fogyasztói társadalom). Másrészt hiába magyaráznám hogy mitől van (katódsugárcső, foszfor réteg, elektronnyaláb, mágneses mező), egyrészt én sem tudom pontosan leírni, másrészt úgy sem mész vele semmire. Kopik minden alkatrész - minden anyag az energiaminimumra törexik - üdv a dualitásban. Javítani nem érdemes már ezeket, gyűjts egy lcd-re.

2011. jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A problémád, hogy öreg a monitor.

A CRT monitorokban van egy egybeöntött üveg búra, amin belül vákuum van. Minél tökéletesebb a vákuum, annál élesebb a kép, mivel az elektronágyúból induló elektronok közül csak kevés ütközik a levegő valamely összetevőjének atomjába. A probléma ezzel az, hogy ahol az elekronágyút bevezetik a képcsőbe, ott szivárog a levegő, mivel tökéletes szigetelés nem létezik. Főleg, ha anyag öregedéséről is beszélnünk kell. Márpedig itt nyilván kell. Persze nem arra kell gondolni, hogy ömlik be a levegő a képbe, de ha összehasonlítod Nagyanyád tv-jét a tiétekkel (feltéve, hogy mind2 CRT, és van köztük jelentős korkülönbség) akkor látni fogod, hogy melyik, és mennyivel fakóbb.


Ezen sajnos csak egy új, vagy egy evésbé idős monitarral tudsz segíteni.

2011. jan. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kapcsold be :)
2011. jan. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

kapcsoljam be? erre nem is gondoltam azt hittem hogy a nagy kerek gomb csak a mellette lévő kis lámpát kapcsolja be

azzal kellene bekapcsolni? :)


második válaszolónak: fel van most is úgy használom de játék alatt nem működik és ezért is kérdeztem meg


köszi a válaszokat...

2011. jan. 26. 12:31
 8/9 anonim ***** válasza:
ha játék alatt nem müködik akkor valszeg a játék alapból túl nagy felbontást használ.. (nállam is ez volt) 12 ezerért már kapsz használt 17"-es LCD-t
2011. jan. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

előfordulhat hogy nem sötétedik tovább és még pár évig működik

kb 2 éve van nálam akkor már ilyen volt

2011. jan. 26. 16:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!