Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mien betü tipus ez és honnan...

Mien betü tipus ez és honnan tudom letölteni? Bövebben lent

Figyelt kérdés

Van egy weboldal ahol 11 db különbözö betütipust lehet kiválasztani de csak maga a weboldalon

viszont nekem ez "Font" ba kellene szóval letölteni valahonnan csak nem tudom mi a neve ennek a betü tipusnak


[link]


fentröl a 3ik kellene


2011. jan. 25. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha egy olyan szöveget látsz, amit kitudsz jelölni, másolni, beilleszteni máshova, és megtartja a kinézetét(tehát nem képek, hanem karakterek), akkor az a betütípus készlet már fent van a gépeden, hiszen megtudja azt jeleníteni. Amit linkeltél weboldalon is ez a helyzet. Ha jobban megnézzük a motorját(scriptjét), látni fogjuk, hogy semmilyen font-family sincs beállítva(én legalábbis nem találtam, bár nem kerestem valami sokáig), tehát az operációs rendszered, illetve a böngésződ által meghatározott alapértelmezett betütípust látod. A dolog működése a következő: A karaktertáblában található karaktereknek csupán egy részét teszi ki az ABC, sok másik is található benne. A program lecseréli az ABC karaktereit másikakra, amit tömbökkel old meg.

Az eredeti karakterek tömbje:

(' ','a','b','c','d','e','f','g','h','i','j','k','l','m','n','o','p','q','r','s','t','u','v','w','x','y','z','?','*','<','>','!','@');


A harmadik típus tömbje:

(' ','ค','๒','ς','๔','є','Ŧ','ﻮ','ђ','เ','ן','к','l','๓','ภ','๏','ק','ợ','г','ร','t','ย','ש','ฬ','א','ץ','z','؟','●','«','»','!','@');



Ez tehát tartalmazza az ABC karaktereinek megfelelő ASCII táblában lévő karaktereket. A számok alapján visszakeresheted, hogy pontosan melyek is ezek, de akkor már egyszerűbb kimásolni a weboldalról:)

2011. jan. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászóló vagyok, a karaktereket egyből átírta a böngésző...

Az eredeti tömböket megtalálod ennek a fájlnak az elején deklarálva:

[link]

2011. jan. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

aha értem szóval benne van a gépem be de akk miért nem jelenik meg a betütipusoknál?

mert okey bemásolom egyszerü programokba mint a Word be de

1 képszerkesztö progiba mint a PhotoScape be már a Betütipust kell kiválasztani aza maga lementett Font ot

2011. jan. 25. 22:07
 4/5 anonim ***** válasza:
:) Mégegyszer mondom, nem külön "font"-ról van szó, egyszerűen csak különleges karakterek. Leírod az "a" betüt, akkor a program kicseréli valami másra(mondjuk alfára)...Ennyi a nagy trükk
2011. jan. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

ez nagyon érdekes : D

kössz szépen picasab sikerült csak kár hogy nincs ez fontba de már megértettem a dolgok köszi sokat segitettél

ha nem magyarázod el rásejövök erre xD köszi

2011. jan. 25. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!