Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HA van egy AMD Phenom (tm) II...

S.T.A.L.K.E.R. kérdése:

HA van egy AMD Phenom (tm) II X2 545 processor 3. 00GHz hogy van ez? (lent)

Figyelt kérdés
Na azt tudom hogy ez II-az hogy 2.generációs és azt is tudom hogy ez meg az hogy X2 2-magos.De ha ez dual lenne pl Intel Core 2 Duo 2.93GHz akkor ez azt jelenti hogy két darab 2.93GHz-es processzor van a gépemben mert mindenki mondja hogy a Dual az jobb meg minden valaki magyarázza már el hogy hogyan van ez?
2011. jan. 21. 18:08
 1/3 anonim válasza:

Az egyik AMD és igen az X2 az azt jelenti, hogy 2 magos, szóval 2 alapegysége van a procinak és ilyenkor meg kell szorozni kettővel a frekvenciát. Ez is dual core, azaz kétmagos.

Az Intel Core 2 is a generációt jelenti, de ez is egy sima 2 magos processzor.

Az a különbség csak hogy az egyik AMD a másik Intel. Az Intel drágább és lehet, hogy egy kicsit jobb minőségű is, de attól függ mire akarod használni. pl. A játszásra szerintem az AMD tökéletes(nekem is AMD van).

Remélem érthetően magyaráztam.

2011. jan. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ennél jobban nem is lehetett volna naon köszi.
2011. jan. 21. 18:57
 3/3 anonim ***** válasza:

... A frekvenciát NEM kell megszorozni a magok számával. Ezt legalább harmadjára írom le itt.

Attól, hogy két magos, nem feltétlenül lesz kétszer gyorsabb egy egy magosnál.

pl. Egy magos: én el számolok 100-ig, leírom a számokat összesen 100 számot irok le.

Két magos: együtt elkezdjük leírni a számokat, én 1-től felfele, te pedig 100-tól visszafele, egy nagy falra. Ekkor mindketten 50 számot írunk le, és mivel ezt egyszerre tesszük, fele annyi idő alatt végzünk, mint amikor csak én számolnák... (ez az optimális eset)

Két magos (2): ugyanúgy elkezdünk számokat írni, mint az előbb, azzal a különbséggel, hogy most egy A4-es lapra. Minden sornál összeütközik a kezünk, ezért kell várjunk néha a másikra, hogy arrább vigye a kezét. Ekkor már több időbe telik a számok leírása, mint az előző (optimális) esetben. Azt, hogy mennyivel nem lehet tudni, mivel e kezünk bárhol összeérhet, nem lehet előre megállapítani, hogy hol, és azt sem tudjuk előre, hogy mennyi ideig fogunk várni a másikra, hogy mennyen arrébb, hogy férjünk a laphoz.

kb ennyi.


Ne hallgass rájuk, hiába mondják, hogy a Dual a jobb, ez azért nem teljesen igy van. Ha érdekel, hogy miben melyik a jobb, nézz teszteket az interneten. Rengeteg van, és rengeteg processzor össze van hasonlítva egymással. De a 4 magosok általában gyorsabbak a 2 magosoknál, amik általában gyorsabbak az 1 magosoknál. Persze vannak kivételek, nem is kevés... :P

2011. jan. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!