Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent a multi-core...

Mit jelent a multi-core processor?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem új gépet és a proci dobozán az van, hogy multi-core processor na most ezt nem tudom mit jelentene mert én dual-core-t akartam, de valami mást kaptam ezek szerint csak nem tudom tényleg, hogy mit jelentene a multi-core. Valaki segítsen amúgy AMD Athlon ! x2 3.3GHz True Duel-Core Design 2.0 MB Total Caohe
2011. szept. 11. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Mondd csak, te így születtél, vagy útközben történt valami?
2011. szept. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Panda Péter ***** válasza:
nyugi, kétmagosat (dual core) kaptál, csak gondolom ez még az első kétmagos athlon széria volt, ahol még az amd verte a mellét, hogy nem virtuális két szálon dolgozott a processzoruk hanem ténylegesen két mag volt benne.
2011. szept. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

multi = több (nem 1)

dual = kettő


Athlon X2 = két magos

Azaz nem egy magos, hanem több magos... :)

Szóval mindettő igaz. Dual-core-nak is nevezheted, meg multi-corenak is...


Ezt a kérdést nyugodtan tehetted volna az Angol nyelv kategóriájába is... :p

2011. szept. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, gondolj bele. Dual core procik akartál, de ezek a szemetek 4 magosat adtak volna:D
2011. szept. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
gondold el én meg egy 4 magosat akartam és quad core procit kaptam. Ilyen világot.
2011. szept. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek egyébként csak gyanakodtam a 3 magos procira, hogy multi mondom a dual=2 Quad=4 mondom a multi meg biztos 3-om de akkor ezek szerint 2 magos de jól van az elég annyi is :D mondhatjuk úgyis, hogy nem voltam benne biztos, hogy 2 magos-e mert nem volt ráírva hogy dual core hanem csak multi-core azért lettem gyanakvó :D
2011. szept. 11. 21:06
 7/8 anonim ***** válasza:

egyébként a multi core 2 vagy több mag (te esetedben kettő)

tri=3

2011. szept. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aha köszesz mindenkinek :D
2011. szept. 11. 21:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!