Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A vinyó haldoklik? Bővebben lent!

A vinyó haldoklik? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Mikor megy a gépem néha olyan hangot hallok,mint kikapcsoláskor,amikor leáll a gép. Ilyenkor bármire is kattintok egy jó ideig várni kell,mire csinál valamit. Az az érdekes,hogy néha akár 10 perc alatt háromszor is csinálja, néha meg akár két napig sem. Két vinyó van a gépben,azért lassul le olyankor mert az rossz amelyiken a rendszer van, vagy pedig a másik is okozhatja? Kezdjem el kimenteni az adataimat?
2011. jan. 15. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Én előbb gyanakodnék tápra. Ha az tuti hogy elég nagy benne, akkor nézd meg hogy nem-e a tápkábel a ludas. Csak utolsó esetben gyanakodnék merevlemez hibára, az nem így szokott jelentkezni.
2011. jan. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát, én meg pont a kérdezővel értek egyet. Pont hogy a táphiba szokott ritkán ilyen tüneteket produkálni, ugyanis ha a táp nem képes leadni az igényelt teljesítményt, akkor nem a legkisebb fogyasztású eszközök kezdenek haldokolni (winyó), hanem proci, memória, alaplap, videókártya. Azaz a tünetek leggyakrabban kékhalálozások, újraindulások, rejtélyes lekapcsolások, nehezen induló gépek.


Láttam már sok dögledező winyót, és volt közte olyan is ami ezeket a tüneteket produkálta mint a kérdezőé.


A kérdező helyében én leellenőrizném a winyó kábeleit, tápkábel, ide/sata, hogy mindenhová stabilan illeszkedik e. Ha igen, akkor hd sentinellel megnézném a smart értékeket, és ha ott nincs gond, akkor csinálnék egy olvasási felület-ellenőrzési tesztet. (nehogy írásít válassz, mert az letarol minden adatot)


Viszont én már mindezek előtt is lementeném az igazán fontos adatokat, mert adatmentés sose baj, ha van. Még ha nem is a winyó a ludas, akkor is jó dolog a fontos adatokat biztonságba helyezni. :)

2011. jan. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elöször ellenörizd a merevlemezek állapotát, ha rendben akkor kezdhetsz más hibát keresni.


Winshester teszt programok

HD senntinel [link]

CrystalDiskInfo

[link]

[link]

HD Tune (Error Scan fülön)

[link]

2011. jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezzel próbáld a hibát kiszürni:

[link]

40 napig ingyen tesztelheted, de Full verz. is találsz a NET-en, ha nagyon keresed.

2011. jan. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!