Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus Ati Radeon HD3650 Silent...

Asus Ati Radeon HD3650 Silent Magic kártyához használhatok 10.1-es drivert?

Figyelt kérdés
Nem működik rendesen WinXP alatt, video lejátszáskor megreccsen a monitor,akár dvd-ről, akár a gépről játszom be a filmet, játékoknál elnyúlnak a textúrák pókhálószerűen.Azt tanácsolták, Vista alatt és 10.1-es driver-rel mennie kell, viszont a Vista-t kihagynám. Már mindent megpróbáltam!!!
2009. febr. 1. 07:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem szabadna neki ilyet csinálni XP alatt! Milyen verziójú drivert használsz most? Ahhoz az XP-hez készült, amilyet használsz? Próbáltad már csak a hozzákapott CD-ről telepített driverrel használni?

Vistában alapból DirectX 10 van, a Vistára készült driver ezt tudja. Az XP-s driver viszont tudja, hogy maximum DirectX 9 ami van hozzá, így csak azok a lehetőségek lesznek elérhetők. A szemetelés valószinűleg driverhiba. Amit még kipróbálhatsz, az egy ún. tuningdirver:

[link]

Ez elég jó kis driver ATI és nVidia driverek kicsit felturbózott változata. Szedd le a kártyának és Windowsnak megfelelő verziót és telepítsd fel.

Használhatod a kártyát nyugodtan Vista alatt, ez amúgy egy olyan kártya ami ismeri a DirectX 10 lehetőségeit. Én jelenleg DirectX 11 (Windows 7) alatt használok egy DirectX 9-et tudó kártyát, és tökéletesen működik.

2009. febr. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálom!

Ha érdekelnek a részletek, ezzel a kártyával kapcsolatban már sokszor írtam ide,keresd meg őket,felvázoltam minden jelenséget részletesen ezzel a problémával kapcsolatban.

Régóta szenvedek ezzel a problémával, kíváncsi vagyok, ki tudja majd megoldani.....én nem....:)))))

Köszönöm mégegyszer!!!!

2009. febr. 1. 14:54
 3/15 anonim ***** válasza:

Sikerült az Omegadriverrel elérni valamit?

Nem írtad, hogy eddig milyen drivert használtál.

Mi a DirectX verziószáma? Start/Futtatá: dxdiag, legalsó sor (pl: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)->elég régi, de ez a céges gép :)).

Mikor és honnan töltötted le a drivert, amit használsz? Megfelelő kártyát és op. rendszert adtál meg? (32vs64 bit, Radeon 3600 series, XP vs Vista, stb).

Milyen codec packot használsz filmekhez? Pl AceMegaCodecPack, KLite, VistaCodecPack, stb.

Tudsz csinálni képet a "megreccsent monitorról" vagy az "pókhálószerűen elnyúlt" textúráról? Ha kilépsz a játékból/programból (Alt+F4, Alt+Tab pl), akkor megszűnik a jelenség? Hang szól tovább ha meghal a kép? A hiba azonnal jelentkezik, vagy idővel jön elő?

Ha felraktad az Omegadrivert, lesz egy Ati Tray Tools progia tálcán. Ezen jobb klikk, Hardware/Monitoring Graph. Milyen hőmérsékleten fut a GPU?

Számítógépház hűtése megfelelő? Tud szellőzni? Van közvetlen előtte kártya? Nincs eltakarva a másik elfoglalt kártyahely a házon? (Látod a fémbe bevágott ASUS feliratot a monitorcsatlakozók mellett?) Plusz tápcsatlakozó rá van dugva a kártyára?


Így hirtelen ennyi kérdés jutott még eszembe. :)

2009. febr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Éjjel leszek csak a gépem közelében, amire tudok,addig is válaszolok fejből....:)));

-kb. kettő hete töltöttem le a drivert ( nem tudom most hirtelen, milyet ?) az Asus.com-ról

-eddig a gyárilag hozzáadott drivert használtam, ill. késöbb sok másikat is kipróbáltam, sikertelenül.....

-A DirectX 9.0c-s

-WinXp 32 bit. 2005-ös verzió, Service Pack 3-sal, amit most használok, a VGA tipusa; Asus Ati Radeon HD ( EAH ) 3650 Silent Magic 512 mB

-Nem tudom, milyen codec fut, hol lehet megnézni?

Ha kilépek a lejátszóból, a hang megy tovább, közben álltalános setétség, majd néhány secund múlva reset-elni kell, mert lefagy teljesen.

-A textúra probléma azonnal megszűnik, ha kilépek a játékból.

-A kártya hőmérséklete 36-38 C. között mozog, egyáltalán nem melegszik túl, kitűnő a ház hűtése,24 cm-es lapátok közvetlenül a Pci-e foglalatokra ill. az alaplapra hajtják a szelet.

-Plusz tápcsatlakozóval én nem találkoztam, kellene lennie?

2009. febr. 2. 18:46
 5/15 anonim ***** válasza:

Codec packot szokás telepíteni a filmek lejátszásához, ezek létrehoznak a saját nevükkel a Start/Programok alatt egy mappát, amibe beletesznek néhány dolgot. Ha van pack telepítve, akkor ott a mappa.

A külön tápcsati úgylátszik nincs a kártyán, bár teljesítményre nem ártana. Egy 6-os csatlakozó lenne a kártya hátulján, illetve ilyenkor adnak hozzá átalakítót is. De megnéztem, a 3650-en nincs ilyen. A hőmérséklet elég jó.

Táp mekkora van a gépben? Milyen proci, és mennyire van telepakolva a gép eszközökkel?

2009. febr. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Szia!

Hááát, Codec-et nem tanáltam, a processzor ; Intel Core2Duo E4500 2.20GHz.

-A táp egy USP 5580-as, 580 w-os, több mint elég, hiszen kettő (új) Sata 500Gb Samsung vinyót, egy NEC DvD író-olvasót, egy FireWire kártyát és egy Focusrite Saffire LE hangkártyát kell csak meghajtson. ( Többnyire studió felvételekhez használom az űrhajót)

2009. febr. 3. 09:08
 7/15 A kérdező kommentje:
...Ja, meg 2x1 GHz DDR2 Ram, azt hiszem 667 MHZ-es....
2009. febr. 3. 10:20
 8/15 anonim ***** válasza:
A tápnak bőven elégnek kell lennie ehhez a konfighoz. Tényleg valamiféle X-Akta. Ha van lehetőség másik gépben kipróbálni a kártyát, nem volna rossz. Már csak annak a hibája maradt hátra. Ha esetleg garis még, akkor vissza kéne vinni, hogy nem működik jól, nézzék meg mi a baja.
2009. febr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Garanciás, természetesen az volt az első, h. visszavittem. Azt mondták, ismerik a problémát, a gyári driver a hibás, szedjem le, a kártyának semmi baja,és keressek a neten jobb drivereket. Ezt megtettem,nem lett jobb. Van egy régebbi gépem is itthon, de abba "MÉG" nem lehet betenni ezt a kártyát,az újba meg " MÁR " nem lehet betenni a régit -GForce4 64 MB...:))))))
2009. febr. 3. 14:14
 10/15 A kérdező kommentje:

Visszaviszem a kártyát, csak azért nem akartam minden áron, hogy ne maradjak hetekig VGA nélkül.....Bár a zeneszerkesztéshez nincs rá szükség...:)))

Köszönöm a kimerítő segítséget, azért ha van ötlet, írjátok csak.....:))

2009. febr. 3. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!