Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért írja ki indításnál a...

Miért írja ki indításnál a gépem, hogy a winchester meghibásodhatott, és mentsek le róla mindent? F1-et kell nyomnom a továbblépéshez, és akkor minden rendesen műkszik.

Figyelt kérdés

Úgy gondolom semmi gond a gépemmel(hardweresen tuti). Nem esett le, nem történt vele semmi olyan (és nem is olyan idős), hogy hardweres hibája kéne, hogy legyen.


Rendszeresen lemeztöredezettségmentesítek, odafigyelek, stb, stb. A gépem egyébként (nem tudom számít -e) : fujitsu siemens esprimo v5545, vistával vásároltam, tegnap telepítettem újra (tudom, a win7 jobb lenne, de nekem ez van, és jelen esetben fontos, hogy jogtiszta, legális szoftver legyen a gépemen!) - ugyanezt a hibaüzenetet írja ki.


Az újratelepítés azért volt indokolt, mert bekaptam egy elég komoly vírust (azt hiszem talán azóta írja ki ezt az üzit - még így, leradírozás után is lehet köze a kettőnek egymáshoz?)....de....nem értem, hisz full új formázást csináltam, leradíroztam az egész gépet...


Száz szónak is egy a vége...segítsetek, ha tudtok :)


Köszi!


2011. jan. 13. 10:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez azt jelenti, hogy a S.M.A.R.T. Hibatáróló tele van hibával, és figyelmeztet, hogy a merevlemez a végét járja.

Gondolom sok rossz szektor, felpörgési hiba, csapágyhiba, stb. Ez nem jelenti azt hogy ezt te észreveszed, mert vannak erre a célra fenntartott szektorok a merevlemezen.

( [link] )

Javasolt a merevlemezcsere.

2011. jan. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hard Disk Sentinel. Ha lehet, szerezd meg a teljes verziót akár torrentről is. Csinálj benne egy olvasási felület ellenőrzést. Sajnos simán előfordulhat akár majdnem új winyóknál is, hogy hibásak lesznek, vagy megdöglenek.

Vírusnak ehhez nem sok köze van, a S.M.A.R.T jelez hibát, és ez szoftver független.

2011. jan. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

olvasd ezt el:

[link]

és használd a 40 napig teljes funkcióval tesztelhető programot!

2011. jan. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Mind a 2őt meglesem :)
2011. jan. 13. 11:46
 5/5 anonim ***** válasza:
Azonnal mentsd le az adataidat, mert ha meghótt a vinyó, már késő lesz.
2011. jan. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!