Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elég a tápom a gépemhez?

Elég a tápom a gépemhez?

Figyelt kérdés

A tápom Altis márkájú és 350W (egy Hyrican Tango nevű házzal vettem). Eddig hibátlanul üzemel 3-4 éve. Most procit akarok cserélni, de nem tudom, hogy elég-e még ez a táp.


- Gigabyte GA-MA78GM-S2H

- AMD Athlon II X2 250 - 2 mag, 3GHz, AM3 (jelenleg Sempron 3200+, ezt cserélném az Athlonra)

- 2gb RAM

- 1x WD 250-es HDD

- 1x Gainward GeForce 8600 GTS

- 1x DVD író

- meg néhány USB-s eszköz (nyomtató, webcam...)


Itt a matrica a táp oldaláról, ha valakinek kell:


[link]


2011. jan. 10. 18:06
1 2 3
 11/22 Edus:) ***** válasza:

Én azért mondom hogy a codegen nem szar mert eddig nem halottam olyat hogy tönkre ment volna.

Az más hogy fórumokon mindenki szerint rossz..

2011. jan. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Osynho ***** válasza:

"codegen 400w is megteszi. 8ezer ft. akik fikázzák a codegent azokat meg sem hallgatom. 5éve megy vele a régi gépem. és kibírta: amd athlon 5000+ 2gb ram. 500gb winchester, hd 4200 videókártya. szóval a tiédet bőven vinné."


Miért ajánlasz veszélyes tápot másoknak? A Codegen bizonyítottan rossz minőségű alkatrészekből épül fel (kondik, stb), a feszültség erősen ingadozik terheléskor (már ez megölheti az alkatrészeket), a ráírt teljesítmény töredékét képes csak leadni, a hatásfoka a béka segge alatt van ( villanyszámlán is megmutatkozik). Szóval nyugodtan meghallgathatod azokat, akik fikázzák a Codegent, illetve mutass egy terheléses tesztet, ahol mérik a dolgokat és egy Codegen táp jól teljesít! Egyébként meg 8ezer Ft-ért Codegent venni az év f@szsága, mikor 6,5ért 350W-os FSP APN-t kapni...

2011. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Osynho ***** válasza:
Kérdező: nem a proci a leggyengébb a konfigodban, ha játékról van szó. Ez a cpu húzva még egy 4870 mellé is elég. Viszont semmit nem vennék bele, amíg nem cseréled ki azt a "tápot".
2011. jan. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

köszönöm a tanácsokat. de szerintem inkább apránként fogom csak az alkatrészeket kicserélgetni (meggyőztetek, először a tápot). de másra is kell költekezni, nem csak a gépre. 1 ram + a táp + 1 vga... egyszerre már sok


de legalább tudom, hogy mit kéne hogyan

köszi

2011. jan. 11. 14:40
 15/22 Edus:) ***** válasza:
igen megnéztem most terhelés alatt és nem ingadozott:)
2011. jan. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Osynho ***** válasza:
Hol nézted meg? És milyen terheléssel? :)
2011. jan. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Csak vakít, erőlteti a codegen tápot, szánalmas, ha neki jó akkor örülünk, de ne eröltesse senkire!

Egyébként itt a legjobb teszt hogy kell használni a codegen tápot:D

http://www.youtube.com/watch?v=gaAt7Iwhzz0

2011. jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Edus:) ***** válasza:
mi az hogy vakít? édesdrága fiam te hülye vagy. Miért árulnának annyi codegen tápot ha mind rossz lenne? Gondolkozz már. -.- az enyém jó és működik.
2011. jan. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Osynho ***** válasza:
Azért árulnak Codegen tápokat, hogy profitot termeljenek. Ez nem zárja ki azt, hogy a Codegen tápok minősége távol áll a jótól. Erre az sem bizonyíték, hogy a tied nem ölte meg a komplett gépedet.
2011. jan. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Osynho ***** válasza:
2011. jan. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!