Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régimódi egereket tudtok?

Régimódi egereket tudtok?

Figyelt kérdés
pc egér kéne de ha lehet a legrégibb fajta ami igazán birja és a modern gépekhez is lehet csatlakoztatni,az hogyan működne és milyen lenne?
2011. jan. 8. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy miért szeretnél régi egeret, hiszen a mai egerek is teljesen jól (sőt a fejletteb technológiának köszönhetően jobban) ellátják a feladatukat.

De ennek ellenére, PC bontókban szétnézhetsz ott szoktak árulni soros portra csatlakozó egereket is, ha van ilyen a gépedben akkor minden további nélkül tudod használni. (Vicces, de még a Windows 7 is támogatja ezeket az egereket.

Vehetsz még PS/2-es egeret (ennél már választhatsz, hogy golyósat vagy lézereset szeretnél, míg előbbieknél csak golyós van.) Ilyen csatlakozó szinte minden alaplapon van még ma.

A leggyakoribbak az USB-s egerek, ezeket szinte csak lézeres verzióban lehet kapni.


A lézeres egereknek nagyon sok előnye van:

- nem kell alá egérpad

- sokkal érzékenyebben működnek

- nem kell időnként kipucolni őket, mint a golyósokat.


De 1000 forintért már lehet kapni USB-s, lézeres egeret. ;)

2011. jan. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
van jo működő egerem csak pl ki szeretném próbálni a régi egereket játékokon stb, sose volt golyós egerem...
2011. jan. 10. 15:27
 3/7 A kérdező kommentje:
meg nekem ilyen soros egér kell :D
2011. jan. 10. 15:31
 4/7 anonim ***** válasza:

/előző vagyok/


Ha soros egeret akarsz, olyat már csak aukciós oldalakon, apróhirdetések között találsz. (Nekem van itthon 5-6 darab, ha érdekel megegyezhetünk :)) Viszont ellenőrizd le, hogy van-e soros port a gépeden.


[link]


(Ezen a képen a bal felső csatlakozó ilyen. a "Clear CMOS" felirat felett.)

Ha esetleg nincs, akkor kell venned külön alaplapra köthető kivezetést. (jelzem ilyenem is van :D)


Ha ilyennel nem akarsz vesződni, akkor veszel egy régi számítógépet (amit szintén tudok ajánlani :)) azon tuti van, és igazi nosztalgiagépen tudod kipróbálni.


Tudsz venni PS/2 csatlakozású egeret is, ilyen csatlakozó valószínűleg van a gépen (a fenti képen a soros port mellett világoszöld színű port) a Tescoban 1000 Ft körül (ha nem olcsóbban) kapsz golyósat belőle.


Remélem segítettem!

2011. jan. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi sokat segítettél, van ilyen csatlakoztatóm :D csak ez a zöld ps/2 egér csatlakoztató elég undoritó sztem mostis olyan egerem van csak lézeres mert a 2 usb-s modernebb egerem tönkrement olyan szar az egész anyaguk ezért akarok régi egeret venni! adj vmi elérhetőséget mert lealkudhatjuk az egeret :D
2011. jan. 11. 15:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt azért tudnod kell, hogy ezek az egerek, nem éppen a mai dizájnhoz van szabva, és a golyós egerek annyiból kellemetlenek, hogy időnként ki kell őket pucolni. Viszont garantálom, hogy strapabíróak :) Az összeset egy régi gépen leteszteltem, mind működik, ha tényleg érdekel írj a matecsalad@citromail.hu címre. Akkor majd küldök képet róluk és választhatsz :)
2011. jan. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
megirtam az emialt
2011. jan. 11. 17:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!