Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hány volt kell a CPU-nak?

Hány volt kell a CPU-nak?

Figyelt kérdés

Van egy s478 2,4/512/400 Cpu-m amit felhúztam 2,81-re, de eddig 1,47v-al ment, emeltem rajta 1,5-ig elég neki?

Hűtéssel töődtem, már csak a v hiányzik!

Meg hogy honnan fogom megtudni, hogy kevés-e neki az áram, lefagy a gép vagy mik a tünetek?


2011. jan. 6. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden emelésnél terheléses tesztet kell lefuttatni. Tudom ajánlani erre a célra az OCCT nevű ingyenes kis programot. Aztán ha már nem stabil, meglehet próbálni apró lépcsőként adni neki egy kis plusz feszültséget. Aztán így tovább, hogy pontosan ezt mekkora feszültségig lehet csinálni, azt csak Te döntöd el, hogy mekkora rizikót mersz bevállalni. :P
2011. jan. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

tudod, te egyáltalán, mi az, hogy dióda?

[link]


látod a feszültség-áram karakterisztikáit?

minden diódának ugyanúgy néz ki, csak a letörési paraméterek mások.


na most ha te önkényesen növeled a kapocsfeszültséget, esetedben 200%-ra, ezzel hőmegfutásnak tetted ki. Nem lehet hűtésre bízni, ugyanis a túl nagy feszültségben előfeszített kristályok atomrácsai szétszakadnak a folytonos és már erőteljesebb újrapolarizációtól, amint a négyszögjelek váltanak ki. Felgyorsul az öregedés. Ebből te annyit látsz, hogy egy hét múlva kinyiffant a processzorod.


érted már mekkora hülyeséget műveltél?

2011. jan. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

22:54: Vegyél már vissza egy kicsit az agressziódból, és tanulj meg olvasni. :)


1,47v-ról, 1.5v-ra emelés mióta 200%-os? 0,03voltról van szó, ekkora emelés még nem gond. Bár én feszemelés mentes tuning párti vagyok, de ennyi még belefér. Kicsit több is, ha nem sajnálja a processzorát. :)

2011. jan. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ezt még alapfeszen is vinné, de ennyi emelés majdnem nudli, ez így ok. Följebb kezd majd igazán fűteni a kicsike.

Terhelésteszt: Intel Burn test. Csak ezt használd, ez extrém esetet szimulál, ha itt nem pusztul el teszem azt 20 perc alatt és nem melegszik túl, akkor tuti h stabil. A többi progi nem jó, nem terhelnek rendesen(pl Prime95, everest meg vicc), szal ezzel tesztelj!

2011. jan. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

23:19:


Egyetértek. Kivéve a tesztprogrammal. :) OCCT nekem jobban bevált, okosabb, és ugyanúgy terhel mint az intel burn. Próbáld ki, ha még nem tetted. Prime, és a többi nekem se vált be 4 magon.

2011. jan. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Addig ne emelj feszt mig elég a procinak az alapt. Nálam még alulfeszelni is lehet tuninggal is. Igaz ez egy e8200 ami igen tuningbarát.
2011. jan. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
programot én az Intel Burn teste javaslom.
2011. jan. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a tanácsokat ki fogom próbálni!:)


A 2. válaszolónak, igen tudom milyen a dióda van is itthon pár darab, nem egyszer égettem már ki amikor még nem igazán vágtam, hogy mire való, (a LED-et is ha jól tudom így hívják más néven ami világít, viszont ez is működik diódaként, mert csak az egyik irányba világít ha DC-ről van szó!) Ezek az AC-ból CSinálnak DC-t!

De nem akarlak megsérteni, de nem hiszem hogy annyira figyelted volna amit írtam mert a harmadik válaszoló észrevette, hogy csak 0,03 SZÁZADOT vittem feljebb, még csak nem is tizedet, valószinű akkor már tényleg befejezte volna a procim XD!!

2011. jan. 7. 17:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!