Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes használt alkatrészekbő...

Érdemes használt alkatrészekből összeválogatni a pc-t?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 23:12
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Érveket is kérnék!
2011. jan. 3. 23:14
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, mert úgy jössz ki a legolcsóbban. Az egybe pc ket azoknak árulják, akik nem értenek hozzá. Ha alkatrészenként utánaszámolsz rájössz, hogy általában van képük kétszer annyit kérni érte, mint amennyit ér.
2011. jan. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A pontosság kedvéért...


Az előre összerakott gépekben az egyes hardverek jobb helyeken össze vannak hangolva, elő van minden készítve. Csak bedugod és működik.


Házilag, használt alkatrészekből összerakni valóban olcsóbb, de csak akkor jársz jobban, ha értesz is hozzá. Elég könnyen össze lehet rakni egy olyan gépet, amiben minden jó, csak pont egy dolog nem és így a többit sem tudod igazán kihasználni. Láttam már nem hozzáértő összeszerelést és vicces volt.

2011. jan. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Természetesen hozzáértő embernél érdeklődök de itt főleg a HASZNÁLT alkatrészen lenne a hangsúly.
2011. jan. 3. 23:25
 5/11 anonim ***** válasza:

mostanában sok céget zárnak be, és a számítógépeik mind a boltokban kötnek ki... ezek általában veszélyes hulladéknak minősünek, és a boltokban örülnek ha elviszed


így szereztem egy winyóhűtőt(1 kábel elszakadt, ki kellett cserélni)

2011. jan. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Használtat csak akkor érdemes venni, ha nem nagyon régi, és ellenőrizted az állapotát. Vakon semmit, gyanúsat semmit.


Nem vennék még úgymond "romlandó" dolgokat sem használtan, mint pl. RAM, CD-meghajtó, egér, billentyűzet.


Vettem már használtan vinyót is, videokártyát is, és bírja még mindkettő, ha nem is a mostani gépemben. A jelenlegi floppy meghajtóm 15 éve (nem vicc) még egy 80486-osban volt. Azóta is jó, pedig régen sokat nyüstöltem. Csak jól kell kifogni a dolgokat.

2011. jan. 4. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen mert sokkal olcsóbban kijössz, mintha boltban vennéd.

Például processzort felesleges újonnan venni, mert használtan a fele áráért is megkapod. És olyan eladókra gondolok itt akik vállalnak rá garanciát, és sok adásvételük volt már.

Én vettem egy P5B-t, aztán ezen a héten lesz meg szintén használtan 2x1Gb ram, és egyben a kettőt 15k-ért vettem. Procit (E5200) pedig 10k-ért már kapni...

2011. jan. 4. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát használtból komplett gépet szerintem nem éri meg, illetve csak akkor ha van rá még némi garancia.
2011. jan. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BeerHunter ***** válasza:

Előttem a lényeget megírták már, de hozzátennék valamit:


Az én gépemben 2db 8800GTX teszi a dolgát SLI-ben. Ez egy 4 éves kártya, akkor volt 170.000.- darabja (!) Én 30-ért vettem a kettőt nem rég.

2011. jan. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Nem vennék még úgymond "romlandó" dolgokat sem használtan, mint pl. RAM"

Ez vicces, a legtöbb RAM-ra életfogytos a garancia.:)

2011. jan. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!