Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik gép a gyorsabb? Amiben...

Melyik gép a gyorsabb? Amiben 2 GB DDR3 RAM van vagy amiben 4 GB DDR2?

Figyelt kérdés
A hardver többi része teljesen megegyezik!
2011. jan. 1. 12:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Op. rendszer? (XP-n: A 2 GB DDR3, Win7-en szerintem jobb a 4gb DDR2, nekem is az van, hasít...)
2011. jan. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Windows 7 Home Premium 64 Bit
2011. jan. 1. 13:09
 3/15 anonim ***** válasza:
windows 7 alatt sokkal jobb a ddr3
2011. jan. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De most az első vagy a második hozzászóló "téved"?
2011. jan. 1. 15:47
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát én tapasztalatot írtam. Megfelel? :) (A 2 GB DDR3-as rammal alig bootolt fel, de a DDR2-es 4 GB-al azóta is jól tudok játszani, másolni, konvertálni kibontani, filmet nézni. )
2011. jan. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
OK asdf2. Köszi a válszt!
2011. jan. 2. 11:31
 7/15 anonim ***** válasza:

én meg ilyen helyen dolgozok. (második vagyok)

nekem itthon is 2 gb ddr2 van és pikk pakk feláll a rendszer, a windows 7 ahhoz állítja be a ram használatát amennyi ram van a gépbe így %-ban kb ugyanannyit fog foglalni a 2 gigásból mint a 4 gigásból viszont a 2gigásnak gyorsabb az elérési ideje

2011. jan. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
De amúgy az is számít, hogy mire kell, mert én filmnézésnél jobb minőséget tapasztaltam a 2GB DDR3-al, de szerintem most téged a játék (szempont) érdekel, és az a 4 GB (Bár néha nem használja ki, de COD, Crysis, és társai így jobban futnak, több FPS-el.) Szóval igaz, hogy a Windows az 'pikpak' elindul, és a böngésző, filmek, de a játékoknál az a 2mp betöltés simán megér 10-10 FPS-t.(Ha nem mondok sokat.)
2011. jan. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 P.O.C. ***** válasza:

...mert én filmnézésnél jobb minőséget tapasztaltam a 2GB DDR3-al...


Na ezen jót röhögtem. :D Nekem meg azóta a hajam sem korpásodik annyira, mióta DDR3 -ra váltottam. :D


A DDR3 újabb technológia. Több adatot tud továbbítani időegység alatt. És a gyártás technológiájából adódóan kevesebbet is fogyaszt. Ezen kívül nagyobb órajelet érnek el vele. És gyorsabb a DDR2 -eseknél.


Itt egyébként viszonylag érthetően le van írva a különbség: [link]

2011. jan. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
utolsónak van igaza :) a ddr3 tényleg jobb....
2011. jan. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!