Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a HDD-m baja?

Mi lehet a HDD-m baja?

Figyelt kérdés

Vörösiszap károsult vagyok, és a számítógépemet is beterítette az iszap mint minden mást. Kiszedtem belőle a RAM-ot, meg a merevlemezt. Megmostam a ramot, az működik, de a HDD sehogy nem akar működni. Egy 160 GB-os Seagate. Rendesen lemostam, az áramkört is lecsavaroztam, az alatt is kitakaritottam. A lemez részét nem bontottam meg, mert tudom, hogy az teljesen le van zárva és a legkisebb port is tönkreteszi.

Lehet viccesen hangzik, hogy ilyen elektronikai cuccokat vízzel mostam, de ígyis-úgyis nedves iszapos lúgos vizes volt, szóval ha elromlott akkor se attól.

Szóval megvártam amíg rendesen megszáradt, vártam egy teljes napot, szóval biztos hogy egy kicsit se volt már vizes. Tesóm gépére rácsatlakoztattam, és se Master-ként, se slave-ként nem működik. A gép csak addig tölt be ahol a DEL-t kell megnyomni, hogy a BIOS-ba lépjek, de ott már nem reagál a Del-re se, csak a reset-re.

Vannak rajta fontos dolgok, van valami tippetek, hogy mit tehetnék?

Már találtam egy céget akik megcsinálnák, de most még érdekelnek olyan dolgok is amiket én is megpróbálhatnák, hátha akkor nem kéne megvárnom amíg felviszik Bp-re, megjavítják, meg visszahozzák.


Előre is köszönöm a válaszokat, tippeket!


2010. dec. 23. 15:42
 1/5 Jenci ***** válasza:
Sajnos kénytelen leszel felvitetni.Ez a vinyó már nem fog működni.
2010. dec. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod!

Miért?


- Mit csinál a merevlemez működés közben?

Villamos teljesítményt vesz fel! És hőenergiát disszipál a környezetének!


- Miért vesz fel villamos teljesítményt?

A villamos áram végigfolyik a vezetékeken, forraszpontokon, félvezetőkön és tekercseken, amiknek ellenállása van. Ez a kisebbik probléma. Ez az áram periodikusan váltakozik! A tekercsnek már nem ellenállása van, a tranzisztornak már nem statikus ellenállása, hanem frekvenciafüggő IMPEDANCIA jellemzőjük!


- Miért fontos ez?

A merevlemez nemcsak kifelé ad le hőt, hanem a belső burkolatán belül is. Ha tökéletesen zárt lenne, megnőne benn a nyomás. Ha nagy benn a nyomás, akkor az író-olvasó fej mágneses jellemzői megváltoznak, valamint jobban rátapad a lemez felületére.


- Hogyan küszöbölhető ki?

Sókristályokkal ellátott szűrővel apró rést fúrunk, hogy a nyomáskülönbség kiegyenlítődjön, és a megszabott gyári működési tartományon belül maradjon, a hőmérséklet emelkedés ellenére is.


Na látod, emiatt a merevlemezek nincsenek légmentesen lezárva!

2010. dec. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

15:54-et kiegészítve:

Ezért van ott a a felirat rajta: "Do not cover any drive holes!"

2010. dec. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
szóval akkor lehet hogy bekerült valami a lemezhez is?
2010. dec. 23. 22:57
 5/5 anonim válasza:
Vagy letörlődött róla az adat. szomorú hír de velem már volt ilyen
2010. dec. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!