Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért ingadozik a tápegység...

Miért ingadozik a tápegység hütöjének RPM-je?

Figyelt kérdés
2-3 napja észrevettem hogy nagyon hangos a gépem néha , egyre többet aztán kideritettem hogya tápegység a ludas, na mindegy a lényeg az hogy 2300 és 5700 között ingadozik de ugy hogy egy szempillantás alatt lemegy 5700 rol 2xxx re és iszonyat hangosan zúg 2 éves a táp 450 wattos eddig mindig halk volt, mi lehet a baj, nincs pénzem uj tápra nincs valami megoldás ?
2010. dec. 11. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Talán azért kapcsol be, mert mikor melegebb, akkor jobban kell hűteni.

Eddig valószinűleg azért nem kapcsolt erőssebb fokozatra, mivel nem melegedett annyira, de 2 év alatt sok por ráragad, ami felfogja a meleget... Tisztitsd ki, és ha tényleg ez a baj, akkor rendbe fog jönni. :)

De nem 100%. Semmilyen műszaki problémát sem lehet 100%osan megmondani távolról látatlanban. :D

2010. dec. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nyitva van a gépház és általába havi 1x kifujom kompresszorral belöle a port most kb 1 gramm pór nincs benne eddig átlagosan 5 ezer körül volt mindig most meg 2xxx re ugrik le és nem akkor zug mikor az érték 5 ezer felett van hanem 2 ezernél szóval....
2010. dec. 11. 22:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor kezd tönkremenni a ventillátor.
2010. dec. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Alighanem döglődik a ventid. Azt pedig könnyen ki lehet cserélni.
2010. dec. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
szóval elég kicserélni és utána nem fog már ingadozni? és ezt én meg tudnám otthon csinálni?
2010. dec. 12. 12:34
 6/9 anonim ***** válasza:
meg tudod csinálni csak mielőtt veszel ventit mérd le milyen kell. mekkora hány tűs csatival stb...ha ajánlhatok akkor zalman, vagy ha olcsóbb is jó akkor arctic cooling. most vettem arctic cooling rendszerhűtőt és nagyon jó. átlagosnál nagyobb a levegőszállítása és hangtalan.
2010. dec. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 lambo96 ***** válasza:

Csak kíváncsiságból

Mivel méred le hogy a táp ventije mennyi rpm-el megy?Köszi

2010. dec. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
speedfan
2010. dec. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Everest
2010. dec. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!