Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megfelelő ez a config?

Megfelelő ez a config?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Karácsony környékén szeretnék új gépet össztenni, leginkább játékra használnám (COD,Cs Source, Lineage 2 (több box), illetve az újabb Need for speedek. (WIN7 és Ubuntu oprendszerekkel)


Egy ilyen configram gondoltam:


-alaplap: Asus M4A79XTD Evo

-processzor: AMD Phenom II X6 1090T Black Edition Boxed

-processzor hűtés: Cooler Master Hyper 212 Plus

-videokártya: GIGABYTE GV-R685D5-1GD 1GB PCIe

-memoria: Kingston DDR3-RAM 4GB PC3-1600 HyperX Kit 

-táp: Raptoxx RT-600ABP

-gépház: ThermalTake V3 Black Edition (VL80001W2Z)

-ventivezérlő: Xilence ZUB-XP-FCP

-memoriahűtés: Kingston HyperX Fan

-winchester: Samsung SpinPoint F3 500GB (HD502HJ)


Ez ha jól számoltam kb 200.000Ft, ti mit cserélnétek ki ebbe másra? illetve mi az ami felesleges? Esetleg hasonló árba más config ajánlat? Válaszotokat előre is nagyon köszönöm. Üdv


2010. dec. 11. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
megfelelni megfelel, de ha xboxon játszol mellette akkor rakj össze 100e-ből egy olyat amin ezek a játékok elmennek. Pl x6-os proci minek?...
2010. dec. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért terveztem bele x6-os procit mert nem akarok egy hamar újítani a gépen, és úgy gondoltam 2-3 év múlva jól fog jönni már a 6 mag.
2010. dec. 11. 14:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért nem lehet nagyon melléfogni:) Egyedül amin változtatnék, hogy 8 giga ramot vennék 2x4 gigásat (lapozofilet el is lehet onnantól kezdve felejteni egy ideig:)), nem vészesek már a DDR3-as árak és rendszervinyónak is inkább 1 terásat, vagy valami 1-2tányéros 640gigásat, valamivel gyorsabbak lesznek a játék betöltések, mint egy régebbi tervezésű 500assal. Ez a plusz ki is jönne nagyjából, ha nem kell a ventivezérlő és külön processzorhűtés, alapórajeleken jó a gyári. Amire meg tuningolni kellene, tudsz venni utólag is ilyeneket:)
2010. dec. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Alaplap tökéletes vagy inkább abból is erősebb kéne?
2010. dec. 11. 14:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Alaplapból igazából erősebbet nem nagyon kapsz, max olyan téren, hogy jobban lehet tuningolni, de több tízezerrel többet ráfizetni pár százalék plusz taningpotenciálra (ami lehet nem is jön össze, ha kevésbé tuningolható a processzor), nem éri meg, mert ez még az a kategória ahol pár tízezerrel kapsz egy jobb videokártyát pl és az nem csak pár százalék plusz lenne játék szempontból:)
2010. dec. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2010. dec. 11. 15:31
 7/9 anonim ***** válasza:
azt a 6 magos procit felelslegesnek tartom mert azon kivűl hogy 6 magos nagyon gyenge proci..
2010. dec. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Helyette valami? lehet akár Intel is, játékhoz kell. Csak akkor alaplapot is pls :)
2010. dec. 11. 17:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Intel procik közül szerintem a Core i5 760 a jó vétel. Azt egy ideig nem kellene cserélned. Az i7-esekről ne is beszéljünk.

Alaplap pl.: GIGABYTE GA-H55-UD3H

2010. dec. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!