Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Internetes müszorszoräs + router?

Internetes müszorszoräs + router?

Figyelt kérdés

Eddig sima ADSL modemmel csinälta a müsorszoräst, VLC-be beritam azt IP cimet, meg a portot, es mär mäsohol tudtam is nezni a szort müsort. Amiota routerem van valahogy nem megy. A port forwarddal megnyitottam az adott portot, de most az IP cimnel milyen IP-t kell megadnom? Mert, ha megadom azt amit eddig, (www.myip.com-on kiir) akkor avval nem megy :S

Please HELP!


2010. dec. 7. 08:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, most inkább konkrétum kéne.

Mivel szórod a műsort?

Milyen rendszer alatt?

Van-e tűzfal?

2010. dec. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

VLC-vel küldöm. Most azt talältam, hogy routernel a 127.0.0.1-re kell küldeni az adäst, es a dyndns-en regelt fix ip-cimen erem el bärhonnan.


Win7

tüzfal nem blokkolja, mert ha eljutna odäig, akkor jelezne, hogy blokkolta :S (amugy ha kikapcsolom, akkor sem küldi)

2010. dec. 7. 11:53
 3/3 anonim ***** válasza:

A vindózos tűzfalat befelé nem lehet kikapcsolni sajnos, kénytelen vagy befelé engedélyezni a vlc-nek a kommunikációt. Célszerű minden porton tcp és udp szegmensekre is.

Ha a routeren 127.0.0.1-re állítod a cél ip-t, akkor a router saját magának küldi el (a 127.0.0.1 minden gépen önmagát jelentő ún. loopback virtuális hálózati adaptert jelenti)

Nézd meg a géped ip címét, ami 10.x.y.z vagy 192.168.q.r lesz és a routerben erre a címre csinálj portforwardot.


A legegyszerűbb, ha a gépedet beteszed a DMZ-be - ekkor viszont NEM kell portforward - , de csak akkor csinálj ilyet, ha érted is mit csinálsz. (A DMZ olyan számítógépet jelent, ami teljesen ki van téve a külső hálózatnak, így ténylegesen látható/támadható kívülről)

2010. dec. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!