Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hibák vannak a gépen,...

Milyen hibák vannak a gépen, ha kevés a RAM om?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, ha esetleg kevés lenne a RAM om, játék közben milyen tünetek jönnének elő?

Esetleg lefagy vagy csak szaggatna a játék?

Ezt azért kérdem, mert mostanában le fagy a gépem, de nem csak játék közben, ha több programot futtatok egyszerre, akkor is.

A befagyás úgy történik, hogy a hang befagy a kép is, és indíthatom újra a gépem.


Most a RAM 2GB DDR2 - es. (3-4 éves)

Alaplap 1400+DDR2 (3-4 hónapos)

Vidikártya 512 ATI Radeon 4670 GDDR4 (nincs egy éves)

Táp, ha számít 450W (nincs egy éves)

A vinyó nemrég lett újraformázva (3-4 éves)


Előre is köszönöm a válaszotokat!


2010. nov. 28. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Ha kevés a RAM akkor elvileg szaggathatnak a programok, és jobban terhelődik a HDD. Tehát elképzelhető, hogy lefagy, vagy szaggat a program terhelésnél.
2010. nov. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, belassul az egész gép. Alapjában véve a RAM a felelős a gép gyorsaságáért.
2010. nov. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, ezek a felsorolt hibák valóban előjönnek, ha kevés a Ram. De nálad nem kevés.

Milyen alaplap az a 1400+DDR2 ?? Ezt hogyan kell olvasni? És milyen a processor? Hány C fokot ér el normál üzemben?

Nekem is 2G ramom van, és intenzív géphasználat közben sincs a kihasználtsága 60% nál magasabb.

2010. nov. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem 1400+ félre írtam.

Inkább leírom mi van az alaplap dobozára írva. :)

O.C. DDR2 1200+ ; AM3 CPU ; NVIDIA nForce 7200


Az alaplapokhoz nem nagyon értek, ezért, ha valami feleslegeset is leírtam, előre is elnézést.

2010. dec. 1. 14:25
 5/9 anonim ***** válasza:
írd le hogy milyen a processzor ne a foglalatot
2010. dec. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezek közül az adatok közül egyik sem utal a processorra, vagy az alaplapra.
2010. dec. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
AMD Athlon 64X2 Dual Core Processor 4600+ 2,4 GHZ
2010. dec. 4. 01:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ennek a gépnek repülni kellene. Konkrétan írd le, hogy mikor lassul le: letöltéskor, játéktól, normál használattól?

Vannak a neten pár megás progik, a gép tesztelésére, amik konkrétan megmérik a fontosabb hardverek működését.

2010. dec. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Normál használatkor.

Olyan tünetek vannak, hogy 8 mp ként egy nagyon kicsi szaggatás, Youtube n, ha vidit nézek, rtlmost.hu n nézek valamit, Google Eart nál, szinte mindennél.

Ha játszok ott meg mindig más idő közönként, néha 30 perc néha 1 óra múlva befagy.

Például, ahogy most írom ezt, 10-15 mp ként akad az írás, azaz később tölti be.

Ez minek a hibája?

Amúgy a RAM om, DDR2 2GB 800MHZ, lehet amiatt van, mert az egyész gépet csak egy memória viszi?

Mivel hallottam olyat, hogy jobb 2x 1GB RAM, mint 1x 2GB RAM. Igaz?

2010. dec. 6. 22:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!