Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógépet, laptopot...

A számítógépet, laptopot miért csak földelt konnektorba szabad bedugni?

Figyelt kérdés
A szobámban pont nincs ilyen és igy be kellett vezetni egy hosszabbítót -.-"
2010. nov. 13. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:

mert mivel nagyfrekvenciás, tekintélyes amplitudójú logikai gyors felfutású TTL négyszögjelek mennek a PCB hurkokban, ez az energia szétszóródik, és felgyülemlenek a szabad elektronok a géped vázán.

Bár elsősorban túlfeszültség biztonságos levezetésére szolgál.


Ha nem akarsz meghalni egy szikrakisülés közben, mindenképp ajánlatos leföldelni.

2010. nov. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15 éve van gépem és nincs földelés a szobában, természetesen azóta több gépet használtam.Persze nekem van 100 volt alatti feszültséget jelző glimmem.
2010. nov. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem földelt, akkor csíp a géped fémszerkezete, bár nem mindig. Ha van a számítógéped közelébe gázcső, vagy radiátor, akkor vegyél egy földelt konnektort, és a földelést egy villanyszerelő hozzáköti a radiátor csőhöz. Nekem is így van, bár én saját magam csináltam.
2010. nov. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó... tudod ugye, hogy az ilyen házilag készített valamik miatt van a legtöbb tűzeset? Arról, hogy megrázhat ne is beszéljünk.

(Nem kötekedni akarok, és nem kérdőjelezem meg a hozzáértésedet sem, te biztosan meg tudtad jól csinálni, de a kérdezőnek nem ajánlanám, mert valószínű, hogy nem lenne biztonságos, ha ő is házilag nekifogna hasonlót csinálni...)


A földelés fő célja megóvni az embereket az áramrázástól... erre találták ki. Minden elektronikai eszköznek szüksége van földelésre, aminek a burkolata fémből van, vagy van olyan külső, a felhasználó által hozzáférhető része, ami vezeti az áramot. Bár a legtöbb működne nélküle is (a számítógéped is), így biztonságosabb.

2010. nov. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
oks köszi a válaszokat :)
2010. nov. 13. 18:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Régi lakhelyemen nekem sem volt földelés, és semmi baja nem volt a gépnek, egyszer sem rázott/csípett meg. Munkahelyemen lévő laptopoknak pedig nem is földelt csatlakozója.
2010. nov. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!