Mennyit fogyaszt egy laptop? Gazdaságosabb mint egy PC?
A tápon feltüntetett értékek: Bemenete: 100-240V ~ 1,5A @ 50-60HZ Kimenete: 19V - 3,42A
A bemenetre vagy a kimenetre kell számolni a teljesítményt?
P=U*I esetén vagy 345W vagy 65W??? Nem mindegy...
Köszi
A laptopot nem kell pihentetni - mint ahogy az 1. hozzászóló írja. Ugyanazt bírja és tudja, mint az asztali gép. Egyesek, ha hálózati áramról üzemeltetik, akkor ki szokták venni az akkut, hogy kíméljék. Én még soha nem vettem ki, pedig több, mint 2 éve használom. Ennek ellenére az aksi még így is bír normál használatnál úgy 1,5-2 órát a mai napig.
Pihentetni???
Napi 12-16 órát megy, megállás nélkül. Nem melegszik, nincs baja.
Játszani ugyanúgy lehet rajta, mint az asztalin. Pláne, ha a monitorod is akkora, mint az asztali. (Meg a benne lévő cucc is. Vannak kimondottan játékhoz való laptopok, bazi erős cuccal.)
Egyetlen különbség az árban van.
Azonos kategóriájú laptop drágább, mintha asztali PC-t vennél. (Bár fogyasztásban tényleg 1/5-1/8-a az asztalinak, tehát ott spórol valamit.)
Annak éri meg, aki vinné is magával, vagy két helyen használná, de csak egy gépre van pénze, és nem akar kettőt telepítgetni.
Én anno, kicsit több, mint 2 éve, 290ezerért vettem a mai gépemet. Ha asztaliban veszem, akkor ugyanez a konfig, ugyanabban az időpontban kijött volna úgy 180-200-ból.
Viszont akkor két helyre kellett volna vennem gépet. Az pedig már drágább lett volna. Így meg viszem magammal, és csak eggyel szenvedek. ;)
a laptop kb 30-40 kWórát fogyaszt, kevesebbet mint egy PC. Ha nem utazol sokat, és csak otthon kell gép, akkor jobban jársz egy PC-vel, mert abból sokkal nagyobb teljesítményt ki tudsz hozni, mint egy azonos árú laptopból.
Nekem a laptopom másfél éve van meg, ebből, jó ha az egy év alatt 6 napot volt ki kapcsolva, jah és 170 ezerbe került. Egyébként nem az alkatrészek miatt kell pihentetni, hanem az oprendszer miatt.
Nekem van otthon mindkettő, így megpróbálom a tapasztalataimat megosztani.
Egy alap PC 120W körül fogyaszt alapjáraton, 150W terhelve. (19"-os LCD monitor, Intel E2180 proci, integrált videokártya, DVD-író, merevlemez, memória) Ez kb 80 000 Ft márkás alkatrészekből. Egy hasonló tudású laptop olyan 45-50W körül fogyaszt alapjáraton, és 65-70W körül terhelve. Ára viszont 130-150 000 Ft normális gyártótól 2-3 év garanciával.
Szigorúan áramfogyasztás szempontjából kedvezőbb a laptop.
Viszont:
A laptopos DVD-írók nagyon gyengék, írási minőségük is hagy kívánnivalót maguk után.
Ha bármi elromlik benne, irány a szervíz, akár 1-2 hétig búcsút intve az eszköznek, míg PC esetében ha házilag nem megoldható a probléma, általában max 2 napig kell nélkülözni a (munka)eszközt.
A különböző alkatrészek/perifériák olcsóbbak a PC-khez.
3 éves használat mellett sem biztos, hogy megtérül az eszközök árkülönbözete a fogyasztás ellenében.
A laptop jó dolog, ha az ember kényelmesen, az ágyban akar netezgetni, e-bookot olvasni, filmet nézni, stb; illetve ha sok helyen szükség van rá, mobilizálhatóbb, mint egy PC.
Mindent összevetve és magára a kérdésre válaszolva, azonos teljesítményű PC és laptop közül a PC jobban megéri.
Az utolsó hozzászólónak (főként):
- 80ezerért nem kapsz PC-hez márkás alkatrészt.
- Egy alap pc alapjáraton nem 120, hanem 150-200 körül fogyaszt. Teljes terhelésen 250-350 körül.
- Ár nagyjából stimmt. Bár kicsit túlzó. Amit pc-nél 80ezerért kapsz, azt laptopnál 120.
- A laptopos írók egyáltalán nem gyengék, csak tudni kell őket használni. Mivel ott általában nem csak ráhelyezni kell a lemezt, így nagyobb terhelésnek van kitéve maga a szerkezet. Ugyanis sok eszement simán fentről belenyomja a lemezt - ahelyett, hogy előtte alátartana. Így persze, hogy gyorsabban tönkremegy. Mellesleg én 2,5 éve használom ugyanazt az írót. Semmi baja. Megírtam vele a jóég tudja mennyi lemezt, de még (lekopogom) egyetlen hibát nem vétett!
- Szervíz: valóban ilyen. Bár ha normális szervízhez viszi az ember, akkor egy-két nap alatt megcsinálják. Kizárólag garanciás gépeknél van az, hogy nem nyúlnak bele, hanem elviszik a gyártóhoz. De ez asztali gépnél is igaz. (Csak ott megszokottabb, hogy alkatrészenként veszi az ember, így magára az egész gépre nincs garancia; vagy nem annyi.)
- Alkatrész valóban olcsóbb a pc-hez; mint ahogy maga a pc is olcsóbb.
- A fogyasztás alapján valóban nem térül meg az ára.
Éppen ezért olyanoknak ajánlott a laptop, akik viszik magukkal. Pc-t elég bajos hurcolni.
És valóban jobban megéri a pc árban, de ettől függetlenül a következő gépem is egy laptop lesz; mégha már nem is igen viszem magammal sehova. Kisebb helyen elfér.
Utolsó előtti vagyok. Viszontválaszom hozzád:
Q6600-as gépem eszik alapjáraton monitorral 144 W-ot. 100% terhelésen játék közben egy 4850-es kártyával 300W fölött picivel, de ez korán sem nevezhető alap gépnek.
Egy alap ma megvehető számítógép az energiamegtakarító szemléletmódnak köszönhetően nagyon barátságos fogyasztású. És hát ahogy emelkednek az igények (pl. újabb játékokhoz alkalmas videokártya, több periféria, nagyobb számolási teljesítmény) úgy nő a fogyasztása is a gépnek.
Az utóbbi hét forintgyengülése a számtech áraknak sem tett jót, de még így is 80-84e Ft környékén megvalósítható egy minden tekintetben márkás alkatrészekből kiépített konfiguráció egy kis utánajárással.
Monitor: Samsung 943NW 29 990 Ft (3 év gari)
Alaplap: GIGABYTE GA-G31M-S2L 10 230 Ft (3 év gari)
Processzor: Intel E2160 BOX 11 814 Ft (3 év gari)
Memória: BUFFALO 2048MB DDR2 800Mhz 5.461Ft (10 év gari)
Merevlemez: Western Digital Caviar Blue 160GB 8 070 Ft(3 év gari)
DVD-író: Pioneer 215D 5 430 Ft (1 év gari)
Táp: FSP ATX-350PNR 4 835 Ft (2 év gari)
Ház: SPEEZE EE-2709B Blackfin II 5 352 Ft (3 év gari)
Ez így összesen 81 182 Ft.
Alap Genius termékek még a géphez:
Egér: GENIUS NetScroll 100 Silver 1 307 Ft
Billentyűzet: Genius KB-06XE fekete PS/2 HU 1 210 Ft
Hangfal: GENIUS SP-S110 Fekete 1 692 Ft
Az egész gép így mindösszesen: 85 391 Ft
Nem értem az utolsó válaszadót! Hogy csak 300w? Akkor miért kell az uj gépekbe 4-500W-os táp? Mert külömben lefagy, stb?! Egyébként a laptop télleg kevesebbet fogyaszt, de: sokkal drágább a fejlesztése! Tehát utólag sokkal többe kerül pl. a merevlemez kicserélése egy nagyobbra! A videokártyáról ne is beszéljünk... S még, ami hab a tortán: bárki, bármit mondd: egy összezsúfolt szerkezetben sokkal nagyobb hő keletkezik, tehát könnyebben tönkre tud menni. Marad a pc, pedig havonta /kiszámoltam/ 3500-4000 ft a villanyszámla!!!! Ez qrva sok!!! Ugyanez egy laptoppal nem lenne csak 1500... De aki nem hurcolja, jobban megéri, mert sokkal stabilabb.
Ja, és a matek:Nekem egy 19"-os Panasonic monitorom van, ami kapásbol 80w. Plusz a gép legalább 350-400 vatt, de terheléssel több. Vagyis óránként legalább 0.5 Kwh. Számoljátok ki, átlag 6-8 órával!!!
És ami a tápra van írva érték, hogy pl 500 Watt az azt jelenti, hogy annyit tud leadni. De ettől még több áramot vehet föl mert, mert a hatékonysága egy tápnak kb 80% max terhelésen.(Kisebb terhelésen lemehet 30%ra is [félvezetők miatt] így aztán hiába fogyasztana kevesebet a géped, a táp miatt sokkal több áramot fogyaszt) -> érdemes megvenni a drágább tápot, pl Chieftec konstans 80 at (sajnos elég drágák). A kérdezőnek pedig: A laptop jóval kevesebbet fogyaszt, a bemenetre feltüntetett értékek azt írják le, hogy milyen hálózatra köthető a töltő. A kimenőt kell figyelni, ami 65 Watt max on, de ez azt jelenti hogy teljesen le van terhelve a géped(proci merevlemet optikai meghajtó wifi stb egyszerre megy) és még töltöd is közben. Optimális esetben kevesebb áram kell neki, persze itt is van veszteség. Mai laptopok között van olyan ami csak 14-15 wattal megelégedik(Új Toshibák, Acer Timeline ... stb)
Lehet venni fogyasztás mérőt, amit be lehet kötni a laptop töltő és a hálózati konnektor közé, és egy kis kijelzőn kiírja neked hogy mennyit fogyaszt a masinád. Csak pár ezerbe kerül, de ez tisztázná minden kérdésedet.
T. utolsó!
Az Acer-ről ne beszéljünk!!! Az egy akkora hulladák, hogy na.... Van egy ismerősöm, aki ien gépet vett, a tiltások ellenére.... Akkoa s.ar, hogy az első 3 hónapban többet volt szervizben, mint otthon.
De egy dolog elvitathatatlan: sokkal kevesebbet esznek /áramból/ mint az asztali pc-k. DE!!! Nem is tudnak annyit!!!! Érdemes utánanézni a gyári adattáblázatokat. Pl. 1 oan proci mint az én gépemben van, már 100 w fölött fogyaszt. de érdemes próbát teeni kedves válaszadó:_ 1 korszerű p4-es gépre tegyél 1 250 w-os tápot. Be sem indul, pedig még nem is játszol vele!!!
Magyarán, ha valaki röghöz kötött, tehát nem kell hordoznia a gépet, AKKOR is megéri az asztali PC. Könnyebben, otthon, olcsóbban lehet fejleszteni!!!!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!