Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Tápegység meddig őrzi az...

A Tápegység meddig őrzi az áramot, miután áramtalanítottam, és kivettem a gépből?

Figyelt kérdés
Szóval mennyi az az idő, amikortól már biztonságosan szétszedhetem a tápegységet? (kipucolni)
2010. nov. 9. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:

A hálózati feszültség megszüntetésekor a tápegység szinte ártalmatlan, viszont egy-két kondenzátor a töltését megőrzi egy darabig.

Ne félj, nem fog "agyonvágni" az áram egy egyszerű takarításnál, legfeljebb érzed, hogy ott volt valami...

Ha nem értesz hozzá, inkább bízd szakemberre !!!

2010. nov. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Ha régebbi fajta, nagy kondenzátorokkal, akkor kb 2 óra. Ki szoktam sütni egy csavarhúzóval. Nem tudom, mit értesz kipucoláson, de én egy ecsettel kikotrom belőle a port, porszívóval felette. Nem kell neki több. Az ecset hosszú fanyelű iskolai vizfesték ecset.
2010. nov. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%

hát én azért vigyáznék a kapcsolóüzemű tápegységgel. Aki nem tudta volna, a 230V hálózati EFFEKTÍV feszültséget egyenirányítják 325V CSÚCS egyenfeszültségre, és azt transzformálják le impulzusszélesség moduláció során a kívánt feszültségre.


ezt a 325V egyenfeszültséget egy kondenzátor tárolja a primer oldalon, és előfordulhat, hogy megcsíp.

2010. nov. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

mint írtad, megcsíp !!!

25-40 kV is megcsíp.

nincs jelentős áramerősség, ami veszélyt jelenthet.

2010. nov. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Minek szétszedni? Szedd ki a géből és kompresszorral fújasd át
2010. nov. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Biztos mindenkinek van otthon kompresszora...
2010. nov. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igazából csak félévente/évente akarom kipucolni ecsettel, de anélkül nem lehet jól, ha nem szedem szét, akkor a venti még koszos marad, és belül se lesz teljesen tiszta! ezért kérdeztem, de köszi mindenkinek a választ...
2010. nov. 9. 20:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Miután kihúztad a konnektorból, nyomd meg a gép bekapcsoló gombját. Azonnal ki fogja sütni a tápból a maradék töltést, ahogy próbál elindulni. Csak utána szedd ki, már teljesen ártalmatlan állapotban lesz.


Ezt egyébként minden hardvercsere esetén is meg kellene tenni.

2010. dec. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Vagy ha nem vagy biztos magadba nézz bele fázisceruzával.
2010. dec. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!