Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógépem azonosító ip...

Számítógépem azonosító ip címe hol található?

Figyelt kérdés
Számítógépemen hálózati kártyát cseréltettem volna, hogy megváltoztassam az ip címemet, de azt mondták, mivel nem pl.-ul Digit használok, hanem stikken bedugom a kártyát a gépbe, így a stikkem a hálózati kártyám. Ez így van??
2010. nov. 9. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Az IP címet a szolgáltatód osztja ki. Hálókártya cserével csak a MAC-címed változik.

IP címet úgy cserélhetsz, ha lekapcsolódsz az internetről, majd visszakapcsolódsz, ilyenkor új IP-t kapsz, és jónapot.

2010. nov. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előzőnek: persze adsl-nél. Kábeles nettel 3-6 hónap is eltelik, amíg kiosztanak neked egy új IP-t.


HA új IP-t akarsz, ajánlom az ügyfélszolgálatot, és egy kis kenőpénzért megcsinálják.

2010. nov. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első voltam. Ha reseteled, vagy áramtalanítod egy-két percre a bridge-t, akkor is új IP-d lesz.

Amíg UPC-s voltam, így szereztem új IP-t :)


Más: ha a kérdezőnek annyira borzasztóságosan rettentően fontos másik IP, célszerű proxy-t használni.

2010. nov. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az azonosítóm jelenleg a kártyán, a stikken és a hálókártyán található??? A Digi állítólag fix ip címmel működik? A T-Mobile mindig új IP címet oszt? Ha kártyás netem van, akkor valóban a stikkem a hálózati kártyám és a számítógépeben lévő hálózati kártyát nem használja a gépem???

Milyen és mennyi a legolcsóbb net haviköltsége? Olyan kell, ami nem fix ip.

Resetelem?

A proxy-t mi???

Előre is nagyon köszike.

2010. nov. 9. 17:31
 5/5 Dr.Helpful válasza:
A Proxy főleg arra jó, hogy ha pár számítógépet rákötsz a gépedre, akkor náluk le tudod kapcsolni az internetet, míg nálad normálisan működik. Ezt általában iskolákban vagy játéktesztelő csoportoknál alkalmazzák. Szerintem az itt nem segít. De már bizonyára van új IP-d :)
2012. márc. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!