Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki tud segíteni?Vettem...

Hambi20 kérdése:

Valaki tud segíteni?Vettem egy Asus Vivibok X1704VA,notebookot,és wifi re nem tudok csatlakozni, peddig a drivert úgy telepítettem ahogy az Asus honlapján kell,parancssorba win 11 telepitésénél,be irtam [C:\Windows\explorer.exe & exit],és mégse jó.

Figyelt kérdés
tegnap 20:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az Eszközkezelőben:

[link]

kattints jobb egérgombbal a fel nem telepített vezetéknélküli kártyára --> Tulajdonságok menüpont --> Részletek fül --> A Tulajdonság lenyíló listában kiválasztod a Hardverazonosítók lehetőséget --> Alul megnézed a VEN illetve a DEV után következő számsort, abból, az alábbi oldalakkal:

[link]

[link]

[link]

kiderítheted, milyen eszközről van pontosan szó, és az Asus weboldaláról:

[link]

a megfelelő meghajtóprogramot telepítheted (mert többféle kártyával szállították ezt a laptopot).

tegnap 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De repülő üzemmód se jó,se a Bluetooth,a biosba jó a wifi
tegnap 20:53
 3/15 A kérdező kommentje:
Az Asus oldalon a biosba is van wi-fi draver,azt is telepítettem,es így se jó
tegnap 20:57
 4/15 anonim ***** válasza:

#2/#3: De pontosan melyik kártya? Milyen gyártói azonosítója (VEN) és eszközazonosítója (DEV) van?

A meghajtóprogram (pontosan melyiket telepítetted fel) telepítése renden lezajlik?

Ha nem, akkor milyen hibaüzenetet ad vissza?

Ha sikeresen lezajlik, megjelenik az Eszközkezelőben?

tegnap 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az eszköz kezelöben van sok olyan hogy egyen eszközök, és ott sók olyan hogy ismeretlen eszközök, meg alapvető rendszer eszköz, hálózati vezérlő.Gondolom ez a wi-fi ugye??
tegnap 21:10
 6/15 anonim ***** válasza:

Igen, a "hálózati vezérlő" lehet a wifi-kártya.

Ha annak kideríted a gyártói azonosítóját (VEN) és eszközazonosítóját (DEV) a #1-es hozzászólásban bemutatott módon, és az alapján a felsorolt oldalak valamelyikével kideríted a pontos gyártóját/típusát, akkor az Asus oldaláról a megfelelő meghajtóprogramot telepítheted fel.


Másik megoldás, hogy valamilyen hardverdetektáló programmal:

* [link] (ebből elég az Aida64 Extreme ZIP-es változata, azt nem kell telepíteni: [link] )

* [link] (ebből is van hordozható változat: [link] files/hwi_812.zip )

deríted ki, hogy pontosan milyen wifi-kártya van a gépedben, és ahhoz töltesz le meghajtóprogramot.

tegnap 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi.Figyu holnap este felé írok.Esetleg telon tudsz segíteni,ha felhívlak??
tegnap 21:25
 8/15 A kérdező kommentje:
Most ráraktam a Hwinfo, és ha minden igaz Networknal az van hogy Intel Wireless -Ac 9462
tegnap 21:37
 9/15 anonim ***** válasza:

Akkor - az Asus oldala szerint - ez a meghajtóprogram kell:

[link]

az Intel oldalán a wifi-meghajtóprogram:

[link]

elvileg a Bluetooth-ot is az kezelheti:

[link]

tegnap 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én is sok wifi drivert kipróbáltam míg találtam egy jót. Nekem evvel működik a wifi az Acer laptopomon. Csak egyszerűen futtatni kell.


MediaTek Wireless LAN Driver

[link]

ma 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!