Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan kell Sd-kártyát formázn...

Hogyan kell Sd-kártyát formázni a Diskpart segítségével?

Figyelt kérdés
Odáig tudom, hogy Diskpart, enter. List disk, enter. Select Disk N (ahol N a lemez száma), enter. És aztán?

ma 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Igy:

[link]

ma 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"És aztán?"


diskpart

list disk

select disk x - az "x"- a meghajtó jele.


- Meghajtó formázása:


create partition primary


- FAT32-re vagy NTSF-re


format fs=fat32 quick

format fs=ntfs quick

ma 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na várj, a Meghajtó formázását magyarul kell beírni?
ma 10:05
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy a List disk parancsra a listában nem jelenik meg a lemez, vagy legalábbis nem tudom eldönteni, mert a méretét amúgy nem tudom megnézni mert nem írja ki a Windows, mivel sérült a fájlrendszer (raw).
ma 10:28
 5/7 anonim ***** válasza:

A cmd parancssort rendszergazdaként kell megnyitni.

Azt csak tudod, hogy hány és milyen GB-os meghajtók vannak benne. A "select disk x"-nél azt annak a meghatónak a jelét kell beírnod amit nem ismersz.


- Természetesen minden parancs után ENTER!

ma 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Közben már sikerült, viszont nem tudom hogy a lemez kijelölése után milyen parancsot használjak. A Clean-re azt írja hogy eszközhiba miatt nem lehet végrehajtani
ma 11:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor annak már annyi. Nekem is van ilyen és nem tudtam helyrehozni semmilyen programmal.
ma 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!