Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Korlátlan mobilnetből wifi?

Korlátlan mobilnetből wifi?

Figyelt kérdés

Most ősszel költöztem el egyedül a fővárosba egyetem miatt, albérletbe.

Van yettel-es korlátlan mobilnetem. Viszont kellene itthon a lapotpomra is internet valahogy. Nem nagyon tudok még plusz havi x összeget fizetni wifire is.

A korlátlan mobilnetből valahogy nem lehet wifit csinálni egy wifi ruóouterrel?

(bocsánat ha nagy hülyeséget kérdeztem, nem értek hozzá,csak próbálom megoldani a helyzetet)

Ha így nem megoldható, van valakinek valami ötlete a megoldásra (legolcsóbb, legegyszerűbb)?



okt. 19. 20:24
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*wifi routerrel
okt. 19. 20:24
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
A telefonodon levő hotspot azért nem jó, mert...?
okt. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!


A telefonodon lennie kell egy olyan funkciónak, hogy mobil hotspot. Ha IPhone, akkor személyes hotspot. Ezt ha bekapcsolod, akkor más eszközök tudnak csatlakozni a telefon által biztosított wifi hálózathoz, amin keresztül a mobilnetet osztja.

Egyébként nincs vezetékes internet az albérletben?

okt. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi! Kipróbálom a hotspotot, csak ugye az nagyon meríti a telefonomat :/

Ethernet kábel van az albérletben, csak elég rövid a kábel így csak az asztalon tudom használni egy pozícióban a laptopba dugva.

Az ethernet kábelből tudok valahogy wifit csinálni ha veszek egy wifi routert?

Tényleg bocsánat ha hülyeségeket kérdezek :/

okt. 19. 20:35
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem 2 sim kártyám van, az egyiket wifi routerbe kell rakni, másik a telefonomban van. Mindkettőn korlátlan wifi van, de amit a routerbe kellett tennem az erősebb és gyorsabb, csak netezésre való. Kb 17 ezer Ft-ot fizetek érte/hó. DE! Ehhez olyan routert kellett vennem, amibe bele lehet tenni a SIM kártyát, az plusz kts volt.
okt. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

"Kipróbálom a hotspotot, csak ugye az nagyon meríti a telefonomat"


Amíg úgyis otthon vagy és helyben használod a telefonod, addog miért is nem tudod rádugni töltőre?

okt. 20. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#4:

"Az ethernet kábelből tudok valahogy wifit csinálni ha veszek egy wifi routert?"


Persze. Ha a kábelen jön a net (tehát ha a laptopra rádugod, és kap netet), akkor minden toábbi nélkül ugyan ezt megteheted egy routerrel is. Vásárolnod kell egy wifi routert, aminek a WAN portjára kell rákötnöd a kábelt, amin keresztül jön a net, és kész is vagy. A wifi jelszót majd ha gondolod, akkor megváltoztathatod az alkalmazásán keresztül, vagy a webes felületen keresztül, de addig is a gyári értékek a routerre lesznek felírva.

okt. 20. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 CspCsj ***** válasza:

Ha a telefont nem szeretnéd netmegosztásra használni, akkor a szolgáltatótól kérned kell egy adatmegosztó SIM kártyát, amit aztán egy LTE/4G/5G képes router-be kell betenni.

[link]

[link]

okt. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Korábban lehetett kérni némi extra pénzért adatkártyát a meglévő SIM mellé, amit másik eszközbe rakhatsz, és csak adatforgalomra jó, szerintem most is van ilyen. Ehhez már tudsz venni olyan router-t, aminek van SIM foglalata, vagy ha olcsóbban akarod megúszni, akkor olyan USB-s kütyüt, ami szintén megoldja ezt a problémát.
okt. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Dugd töltőre a telód ha már úgyis otthon vagy, jó lesz a hotspot. Házon kívülre meg lehet esetleg rendszeresítve egy powerbankod.

Vagy ha dex/readyfor vagy hasonló képes a telefonod, kipróbálhatsz egy nexdockot és akkor a telefonod a laptopod.

okt. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!