Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért indul újra a gép folyama...

Miért indul újra a gép folyamatosan RAM bővítés útán?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vásároltam Fury Beast memóriáim mellé még ugyan olyan memóriákat. Amikor bővítettem őket nem volt semi kipattintottam, és belehelyeztem a 16GB mellé még 16-ot. Bekapcsoltam a gépet, elindúlt és még mondtam is, hogy milyen jó lett. Majd elkezdett folyamatosan újraindulni, kb 3-szor és utána csak állt, nem történt semmi. Nem akart betölteni az op. rendszer és nem volt kép ekkor már ugye gondoltam hogy valami van. Kikapcsoltam a gépet, csak a régikkel tökéletesen működött. Sok RAM cserét csináltam, de most a saját PC-mben először csináltam és nagyon izgultam :). Valaki tud valamit ajánlani, mit tudnék csibálni, ja és igen a BIOS-ban tuningoltam a ramokat, hogy kitudjam a maximális sebességet használni. Vagy az is lehet, hogy hibásak a memóriamodulok. Nem tudom..., vagy szállításnál megsérültek :'( . Na remélem nem, ha van bárkinek valami ötlete kérlek segítsetek. Alaplapom: Asus TUF B560-m Plus WIFI.

okt. 19. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:

" ja és igen a BIOS-ban tuningoltam a ramokat, hogy kitudjam a maximális sebességet használni"


Hát mondjuk első lépésként megpróbálnám ezt nem csinálni...


Utána meg azt is megpróbálnám, hogy a régi RAM-ot kiveszem és csak az újat hagyom benne, hogy kiderüljön, hogy biztosan az-e a baja.

okt. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Memtest86-ot futtass. A tuningot elsőre kapcsold ki, ha úgy jó, fokozatosan adj rá kakaót amíg stabil marad. Ha alap órajelen is hibát jelez, az elég indok a garancia érvényesítésére.
okt. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg az új ramokat,hogy egyezik-e a késleltetése a régiekkel. Nem csak az a lényeg,hogy CL30.32----40 hanem a többi szám is lényeges. Ez is okozhat problémát.
okt. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak az új ram modulokat tedd bele egyesével. Több mint való az egyik hibás.
okt. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
megoldódott köszönöm a segítséget!
okt. 19. 12:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi volt a probléma?
okt. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

általában nem szeretik az alaplapok, ha úgy cserélsz valamit, hogy ab ovo "tuningolt állapotából indul"

bioszt standardre állítod, berakod, ha működik, akkor lehet óvatosan tuningolni


bár kb. tök felesleges ramokat húzni, legyen elég, amit tud gyárilag

okt. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia 6-os az alaplapon bekapcsolva volt az XMP tuning azt kikapcsoltam és megoldódott
okt. 21. 19:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!