Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől droppolok folyamatosan?

Mitől droppolok folyamatosan?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

rég volt egy processzor hűtőm ami nagyon rossz volt, a "kerete" is eltörött vagy nem tudom mi volt vele és nem volt szorosan a hűtőbordán, ezáltal nagyon nagyon gyengén hűtött, gyári volt. Játék közben a processzor 85 fokra is felmelegedett és a biztonsági dolgok miatt ennél magasabb hőfokon leállt a számítógép a túlmelegedés miatt.

Vettem egy hűtőt mivel láttam róla videókat hogy pont jó a célra, tudni illik én nem vagyok nagy játékos leginkább tanulásra, weboldalaim fejlesztésére használom a gépet, de néha játszok.

PCX-ről megjött a hűtő, beszereltem, minden ugyanúgy ment ezután ahogy kellett, folyamatosan mértem a hőfokot több alkalmazással is, játék közben nem ment 50-60 fok felé a processzor, és nem volt már ilyen leállás.

Ezután az NVIDIA Experience vagy mi ez (amivel klippelni lehet stb) feltelepítettem egy updatet rá, és véleményem szerint ezután történt hogy folyamatosan droppol az FPS a játékban és visszaáll. Pl GTA 5-ben vagy MTA San Andreasban játszok 60 fpsel random le droppolok 15-10re pár másodpercre majd visszamegyek 60ra.

De ez nagyon zavaró, most 1 hónapig nem játszottam egyáltalán, gondoltam, hogy az eltelt idő csak begyógyítja a sebeket, és tegnap letöltöttem a GTA 5-t és ugyanez a dropp volt még mindig. Eltávolítottam a Geforce Experiencet, semmi. Eltávolítottam a GPU driverét, letöltöttem, semmi. De megmaradt még az NVIDIA FrameView, PhysX meg egyebek, ezeket nem töröltem, nem tudom ez kihatással lehet-e rá.

Szóval nem értem, hogy ez mitől lehet? Processzor hőfoka megfelelő, rosszabbra is számítottam mivel nem egy mai prociról beszélünk. Nem tudom hogy a hűtőnek lehet-e köze hozzá, mivel mikor beszereltem még játszottam GTA 5el, és nem érzékeltem ilyet hogy droppolnék, csak a Geforce Experience Update ominózus óta.

Mit tudok tenni hogy ez helyreálljon? Hogy lehet diagnosztizálni a problémát? Próbáljam feltelepíteni a Windows 11et megint az adatok törlésével?


szept. 18. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Valami bottleneckel, esélyes hogy a CPU, de ezt a pontos konfig ismerete nélkül nem lehet megmondani. Nekem is ezt csinálja egy játék, amikor sok eddig nem látott játékos közelébe kerülök és elkezdi betölteni őket, ilyenkor a CPU-t lefogja és konkrétan megáll a játék néhány századmásodpercre (NVMe SSD-n van a játék ami overkill neki, mert majdnem az egész játék elférne a RAM-ban). Szóval lehet bármit csinálsz, nem fogod tudni kiküszöbölni, mert a játék hibája.
szept. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

AMD FX-8320

16,0GB Dual-Channel DDR3 @ 669MHz (9-9-9-24)

2047MB NVIDIA GeForce GTX 750 Ti (ASUStek Computer Inc)


fura mert eddig tényleg tökéletesen mentek a játékok amikkel játszottam, azt is megfigyeltem hogy amikor történik egy ilyen drop akkor a fülhallgatón hallható minimális kis "zúgás/recsegő" hang is eltűnik, bár nem tudom ennek van-e köze hozzá.

szept. 18. 10:43
 3/6 MGéza ***** válasza:
Meglehetősen régi a videokártyád(is), lehet arra is ráférne egy takarítás meg némi pasztázás. Az Nvidia beállításokat is nézd át, lehet be van kapcsolva valami ami lassítja, visszafogja a teljesítményét. Alapból tedd performance módba.
szept. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

valóban nem mai darab, azonban eddig a célnak megfelelően működött, nem értem hogyan történt, hogy tényleg egyik napról a másikra történt.

Milyen beállításokat, és pontosan hol rakjam át performance módba?

Illetve a gpu takarítást megpróbálom ma.

Egyébként itt egy videó is mire célzok pontosan. Látható hogy normális FPS, drop, normális fps. [link]

szept. 18. 12:19
 5/6 MGéza ***** válasza:
Az Nvidia konzolon vannak alapértelmezett beállítások, akár játékonként is hozzárendelhetőek.
szept. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Talán pont a performance mód a probléma.tiltsd le a turbó órajelet és akkor nem fog annyira melegedni.
szept. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!