Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit lehet tenni, ha régi...

Mit lehet tenni, ha régi monitornak nincs HDMI-je?

Figyelt kérdés

Adott egy kiválóan működő monitor, de a számítógép amihez használni akarom, csak HDMI-vel rendelkezik.

Ezt eddig úgy oldottam meg, hogy HDMI- VGA átalakítót használtam. Jól működött sokáig így, de aztán egyszer csak már egyre kevésbé akart működni így.


A monitor szerintem nem hibás, kipróbáltam egy másik géppel VGA-n keresztül, és úgy jó volt teljesen. Aztán az átalakító kábelre gyanakodtam, és vettem egy újat. De azzal is ugyanúgy rossz volt. Egy teljesen másik monitorral is kipróbáltam, és azzal is rossz volt.

Tehát több monitort, több számítógéppel is kipróbáltam így HDMI- VGA átalakítóval, de egyikkel se akart működni a dolog.


Nem értem.

Először pedig úgy kezdtem el használni, hónapokig jó volt akkor most meg hirtelen már nem, bármilyen variációban próbálom.


A használt számítógépek windows 10 és 11 voltak, asztali és Laptop is volt köztük.


Mi lehet a sikertelenség oka?

Ilyen új kábelt vettem amúgy, mert korábban is egy ugyanilyen rendszerűvel működött jól:

[link]


A monitornak a VGA-n kívül még ilyen DVI (?) csatlakozója van csak.


Milyen megoldást javasoltok, vagy mi lehet a gond, ha korábban még jó volt?

Szívesebben veszek bármilyen átalakító kábelt minthogy új monitort...


tegnap 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Pedig annak több értelme lenne.
tegnap 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
DVI-HDMI kábel. Az passzívan működik, mert a kettő oda-vissza kompatibilis. A VGA-hoz aktív átalakítás kell, ami ront a minőségen.
ma 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A legfontosabbról nem írsz egy árva betűt sem: milyen videokártyával próbáltad.

Az újabb videokártyák jelentős része már nem működik HDMI>VGA konverterrel, ebbe anno egy ismerősöm is belefutott GTX1660-nal, ott postolni sem volt hajlandó a gép az átalakítóval.


Használj sima HDMI-DVI kábelt, azzal gond nélkül menni fog.

ma 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg elromlott a HDMI-VGA átalakítód, mert az egy aktív dolog, el tud romlani.

De eleve HDMI-DVI átalakítót kellett volna használnod, a kettő gyakorlatilag ugyanaz, csak HDMI-n mehet hang is a kép mellett. Ez egy sima, passzív kábellel megoldható és a képminőség is ugyanaz marad, nem úgy, mint a HDMI-VGA átalakítónál.

ma 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!