Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Soros portra (9 tűs) milyen...

Soros portra (9 tűs) milyen eszközöket lehet kötni?

Figyelt kérdés

Soros portra milyen eszközöket lehet kötni?

Apám hozott egy ezer éves szám gépet és az vga mellett 2 soros port van rajta. Az oprendszere win xp :D El akarok vele szórakozni,mert én nem láttam ilyet. Még nem éltem akkor. De műxik a gép. Kiváncsi vagyok, mire lehetne használni most egy 20 éves gépet.



ma 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Például:

- azon keresztül összekötheted egy másik számítógéppel

- modemet köthetsz rá, így még nagyobb távon kommunikálhatsz számítógépek között

- butaterminált (billentyű + szöveges kijelző) köthetsz rá, így azon keresztül vezérelheted a gépet távolról

- bizonyos ipari hálózati eszközök - routerek, switchek, vezetéknélküli elérési pontok - azon keresztül menedzselhetőek

- régebbi UPS-ek azon keresztül riasztottak, ha lemerülőben volt az akkumulátor, így a gép szabályosan lekapcsolhatta magát

- egér, szkenner, nyomtató, vonalkód-szkenner, GPS-vevő

- CNC-vezérlő, autódiagnosztika, laboreszközök, mikrovezérlők

ma 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
ma 16:21
 3/4 Szirty ***** válasza:

Továbbá az iparban ma is jelenlévő régebbi eszközök jellemzően soros portot igényelnek a konfiguráláshoz, diagnosztizáláshoz (frekvenciaváltók, szervó hajtások, terepi busz gateway-ek, régebbi PLC-k, speciális eszközök, szabályzók, stb).

Bár ilyenekkel nyilván nem fogsz játszadozni otthon, de a sorba beleillik.

ma 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kölyökgólya lehetsz. :)

Lehetett rá kötni pl:

- Másik PC-t és pl hálózatban játszani

- Modemet

- Egeret

- Ipari kommunikációs eszközöket (én pl. programoztam még soros portos benzinkút-vezérlőt)

és még számtalan eszközt.

ma 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!