Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A partíciókhoz rendelt betűjel...

A partíciókhoz rendelt betűjelek néha véletlenszerűen eltűnnek, valaki esetleg tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy másodlagos meghajtóm, egy 2TB-s HDD, amit 2 partícióra osztottam. Az egyik E, a másik D betűjelet kapott. Jó volt minden, működött rendesen, egészen pár nappal ezelőttig.

Újabban ha bekapcsolom a gépet, kb. 50-50% hogy vagy törlődik ahhoz a 2 partícióhoz rendelt betűjel, vagy nem. Ilyenkor rendelhetem megint hozzá.

Nagyon zavaró, idegesítő ez a helyzet.


Valakinek lenne esetleg valami tanácsa/ötlete, hogy mi okozhatja ezt?


Operációs rendszer: Windows 11 Pro 23H2



tegnap 14:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Van valami ilyenkor csatlakoztatva, ami átveszi ezt a két betűjelet? Lehet ütközés elkerülése miatt amikor felcsatolod a HDD-t, akkor a rendszer a következő elérhetőt osztja ki.

Azt tudod ilyenkor csinálni, hogy ami most vagy olyankor elfoglalja a D és E betűket, azt manuálisan átpakolod a lemezkezelőben egy hátrébb lévő betűre, így mindig azt fogja kapni.

tegnap 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nincs semmi csatlakoztatva ilyenkor, mondom, teljesen véletlenül történik ez a dolog. Kikapcsolom a gépet, utána visszakapcsolom, mást nem csinálok és vagy eltűnt a betűjel, vagy sem.
tegnap 15:05
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem windows bug* lehet, de:

- megnézném frissült-e a windows mostanában és jelentettek ilyen hibát

- esetleg más betűjeleket adnék pl: M:, N:. a lényeg ne olyat, ami esetleg valami eltávolíthatós meghajtóé lehet.

- meghajtó health check (esetleg kábel ellenőrzés, vagy más helyre átdugás)

tegnap 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok, na mert szerintem lehet valami miatt úgy érzi leválasztódik a meghajtó és újként akarja csatolni.. ez lehet szoftveres, de hw dolog is.

akár alaplapi vezérlő is belefér a logikám szerint..

tegnap 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 lámlámnahát ***** válasza:
első blikkre átraknám egy másik slotba, gyanítom az megoldaná a problémát
tegnap 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mint ahogy a képen is látszik, ( [link] a gép érzékeli hogy megvan, a fájlokat is érzékeli rajta, csak a hozzárendelt betűjel tűnik el.
tegnap 15:22
 7/14 Gyakori93 ***** válasza:

Ezt kérlek ellenőrizd.

Fájlkezelőt megnyitva, menj a "Ez a gép"-re, majd fent lesz egy "Megtekintés" gomb, a le nyíló menüben, menj a "Megjelenítés" és a "Rejtett elemek" legyen bekapcsolva.


Ha megjelenik halványan egy meghajtó, és annak van egy betű jele, akkor a "D" és az "E" helyett, legyen másik betűjel.


Ha mégsem ez a gond, akkor megpróbálok segíteni. Én is a netet bújom a hiba megoldására!

tegnap 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Esetleg még hasonlítsd össze a két fizika meghajtó energiagazdálkodási beállítását.
tegnap 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Megnéztem, nem változik akkor sem semmi. Akkor is csak a C meghajtót látom.
tegnap 16:01
 10/14 Gyakori93 ***** válasza:

Mióta van meg a merevlemezed?

A HdSentinel programot letöltve, meglehet nézni a merevlemez kondícióját, állapotát, és a futás idejét.


Egy sata kábel csere is lehet megoldaná. Régen nekem is volt, hogy emiatt esett szét a RAID 0-ás partícióm, mert csak az egyik HDD-t látta a gép!

tegnap 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!