Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha az alaplapokról eltűnnek...

Ha az alaplapokról eltűnnek az audió csatlakozók akkor hogyan kell használni őket?

Figyelt kérdés

Most láttam egy cikket egy megjelenő alaplapról ahol nincsenek audió csatlakozók és azt írja valaki hozzászólásban, hogy ez kezd alap dolog lenni (egy éve kb. nem figyelem az alaplapok trendjeit) ez igaz?


Tehát ha van egy Logitech Z906 5.1-es hangfalszettem annak a 3 vezetékét (zöld, fekete, rózsaszín) hova kell bedugnom?


Itt egy példa

[link]



#hangfalszett #audió csatlakozó
ma 16:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#6: "Tehát az optikai bemenet a fehér meg a piros dugasz?"

Nem, az - mint azt a #5-üs hozzászólásban belinkelt kézikönyv 87. oldalán írják - a(z analóg) "RCA bemenet (sztereó)".

A "Digitális optikai bemenet" alatta helyezkedik el a kék színű "DB-15 csatlakozó" felett.


"A fehér és a piros dugasz ugyanaz mint a függőleges 3 dugasz (zöld, narancs vagy rózsaszín, fekete)?"

A sárgászöld, narancs, fekete (a színek a hangkártyán található csatlakozók szabványjelölései: [link] ) csatlakozók az analóg 5.1-es bemenetek (mint azt a #5-ös hozzászólásban belinkelt kézikönyvben írják: "Hatcsatornás közvetlen bemenet (számítógép-hangkártyához)")


#9: "mert mi a különbség ha analógon vagy digitálisan csatlakoztatom?"

Az analóg átvitel zajérzékenyebb, több kábelt igényel.


#10: "amúgy milyen dekóder? eddig szó sem volt dekóderről, hogy az is kell"

A dekóder bele van építve a Logitech Z906-os rendszerbe, szóval az nem kell.


Csak egy TOSLINK optikai kábel:

[link]

ma 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Azt írta valaki? Nem kell mindent elhinni...
ma 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszi a türelmes választ #11


Tehát egy utolsó kérdés, ha egy újabb alaplapot veszek amin csak optikai bemenet van akkor azt az általad belinkelt 700 ft-os kábellel ugyanúgy tudom használni mintha az analóg 3 dugasszal kötném össze?

ma 18:36
 14/16 anonim ***** válasza:
A kb. ezerféle alaplap között biztos lesz kb. 990, amin van analóg hangkimenet.
ma 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

#13:

"Tehát egy utolsó kérdés, ha egy újabb alaplapot veszek amin csak optikai bemenet van"

Az alaplapon optikai KImenet van.


"akkor azt az általad belinkelt 700 ft-os kábellel ugyanúgy tudom használni mintha az analóg 3 dugasszal kötném össze?"

Ugyanúgy, csak az operációs rendszerben a digitális kimenetet kell kiválasztani, a hangrendszeren meg az optikai bemenetet.

ma 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#10 Neked írtam. Nézd meg a képet. Bekarikázzam, hogy hol van az audió csatlakozó?
ma 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!