Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Külső HDD ház: NBase mennyire...

Külső HDD ház: NBase mennyire megbízható márka?

Figyelt kérdés

Ilyen, NBase házaim vannak pár éve (nem is egy, több)

[link]

Azzal az eltéréssel, hogy az enyém még ventillátoros volt - azt hiszem "NDFS" volt a modellszáma "NDS" helyett.

2 TB méretig kezeli a lemezeket, még így hogy ventillátoros és hogy szinte az egész alumínium, melegedett kicsit, valamint az adapteréről, a "FlyPower" márkáról se írtak túl sok jót.

Valamint, ilyen "PS2" csatlakozó-szerű az adapter dugója, szóval ha egyszer elromlik, nem tuom miképpen lehet pótolni...

Mennyire volt ez jó márka régen?



ma 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Semennyire.

Régen vetten egy ilyet és a 3,5" HDD-t nem indította el, mert a hozzá csomagolt adapterben rossz volt pár kondenzátor.

És nem akkor lett rossz, amikor beüzemeltem,

hanem már valahol azelőtt hónapokkal/évekkel kidobhatták az elektronikai hulladékba emiatt.


Nem tudom ez most milyen, de ami nekem volt, abban a HDD ilyen kis hulladék sata kábelekre csatlakozott, amik majdnem letörtek az áramkörről.

Tehát nem úgy nézett ki, mint amiben sokszor cserélgetem majd a HDD-ot.

ma 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Meglepődtem, hogy még pl. a ventillátor ki-bekapcsolására is gondoltak, mert annak is van kapcsolója, összerakni a házat mondjuk nem olyan egyszerű és a SATA kábelek se tűnnek olyan jónak.
ma 21:05
 3/7 anonim ***** válasza:

"még pl. a ventillátor ki-bekapcsolására is gondoltak,"


Nagyo kedves tőlük, hogy gondoltak rám és kikapcsolhatóvá tették a ventilátort.

Az ilyen kis ventilátorokkal az a baj, hogy vagy nem ér semmit,

vagy elviselhetelen hangja van.

ma 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ami benne van, az normál nagyságúnak tűnik.

Egy Transcend házban volt egy kis venti, 8-10 fokot az is hűtötte a winyót.

ma 21:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy abban milyen venti van és hol,

mert -úgy tűnik,- nem ért annyit az a termék, hogy egy nyomorult fotót készítsenek a ventilátoros oldaláról.

A belsejéről meg nem is beszélve.


Vagy csak egy hasonló termék lett belinkelve, amibe nincs venti?

ma 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Usb2 ... dodb ki

2TB? Biztos? Lehet csak 1

ma 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ventillátor nélküli változatot találtam, a ventillátorosat már nem találom.

2 TB méretig lekezeli a HDD-t.

Ami még pozitívum lehet, hogy ESATA port is van rajta, így gyorsabb kommunikációra is képes mint az USB 2.0.

ma 23:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!