Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy számítógépben lehet...

Egy számítógépben lehet processzort cserélni?

Figyelt kérdés

Nem rég írtam ki egy kérdést egy játék kapcsán ( GTA IV ), leírtam pár infót a gépemről, éshát közélték velem, hogy esélytelen hogy fusson rajta a játék, mert szar a procim, sőt a videokártya sem a legjobb. Intel(R) Celeron(R) CPU 2.66GHz 2.66GHz , 768 MB RAM. A videókártyám meg RADEON XSeries és RADEON XSeries Secondary ( 256 Mb-s ).


Ellentétben ezzel a GTA IV követelménye : CPU Intel Core 2 Duo 1.8 GHz, AMD Athlon X2 64 2.4 GHz, javasolt: Intel Core 2 Quad 2.4 GHz, AMD Phenom X3 2.1 GHz


Videókártya 256 MB Nvidia 7900 / 256 MB ATI X1900, javasolt legalább: 512 MB Nvidia 8600 / 512 MB ATI 3870 vagy jobb

Szóval kérdésem hogy egy olyan proci, amivel menne ez a játék mennyibe kerül, és ugye a főfőkérdés, hogy lehet-e cserélni procit egy gépben. Előre is köszi.


2010. nov. 3. 18:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Ha kérdeznék tőled, ez a gép neve: Dell OptiPlex GX280

Na ebbe tényleg csak a HT procik mennek bele legfeljebb.

Ezt már így lehetetlen normális teljesítményre bírni.

2010. nov. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Áhh igen, ez a neve. Gondolhattam volna, hogy itt csak a komplett gépcsere a megoldás. Pedig én naív, annyira megbíztam apumnak ebben az ismerősében, aki évek óta gépekkel foglalkozik, hogy összerak nekem egy ÉRTELMES gépet így kemény 200 ezerért. Fejébe vágnám. Ő mindenből a legjobbat rakta nekem.. Ezt mondta, holott ócskább vackokat nem is szerezhetett vna. Itt kéne új gépház, új proci, új videokártya stbstb.. ami 100 felett lenne, ugye ?
2010. nov. 3. 20:26
 13/24 anonim ***** válasza:
Még megoldható 80 körül is. Mindjárt összedobok egy listát.
2010. nov. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

75.414 Ft

Ennyire jött ki egy olyan PC amibe átrakod a Winchestert meg a DVD írót és a GTA IV-el is tudsz rendesen játszani.

Ettől még tudok kisebbet is mondani árban de az valamivel gyengébb. (Bár erősíthető)

2010. nov. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Szóval akkor úgy 75000 Ft, hogy a mostani gépházból átrakjuk a winchestert meg a DVD-írót, plussz akkor normális proci és videókártya ? Húhha hát nekem ez is ütős, mert bár lenne pénzünk 100 ezer ft-ért is, dehát szüleim biztos nem cserélnék le nekem a páréves gépemet, azért mert a GTA IV nem fut rajta. :S xD Dehátha a Jézuskától megkapom .. :DD Hisz a szüleim mindig bajban vannak azzal, hogy ugyan mit vegyenek nekem karácsonyra.. És általában pénzt szoktak adni .
2010. nov. 3. 20:46
 16/24 anonim ***** válasza:

Ebben a 75ropiban bennevan a proci és a videokártya is.

Ha gondolod, leírom mik tartoznak az árba.

2010. nov. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Azt megköszönném. Bár apum ismerőse a nagykerből mindent olcsóbban kihoz nekünk, ( mert ő ugye szgépekkel foglalkozik, és onnan hozza adolgokat már évek óta, és már vmilyen tag .. ) szóval így ha rajta keresztül próbálnánk meg nagykerből beszerezni a dolgokat, akkor úgy olcsóbb lenne?
2010. nov. 3. 20:58
 18/24 anonim ***** válasza:

Már a másik kérdésednél is elmondták, hogy nem ezt kell újítani, hanem tökújat kell venni. Sőt még azt is leírták, hogy ne legyél felháborodva azon, hogy a 6 éves gépeden nem megy. Ember, 6 év...


Ha újat veszel, akkor elvben átrakhatod a merevlemezt, de ne tedd! Így is a merevlemez a leglassabb egység a pc-kben. Teljesen értelmét veszti az új gép, ha egy 6 éves HDD-t raknál bele.

2010. nov. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy igaz. Akkor kijön 81ezer forintra, de az író marad.


változtatás előtt:

Ház:

[link]

Alaplap:

[link]

Táp:

[link]

Proci:

[link]

RAM:

[link]

vidikártya:

[link]

Összesen: 74.841 Ft


Változtatás után:

Ház:

[link]

Alaplap:

[link]

Táp:

[link]

RAM:

[link]

Vidikártya:

[link]

Proci:

[link]

vinyó:

[link]

Összesen: 81.118 Ft

2010. nov. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
És igen, olcsóbb lenne. (Bocs csak forgalom van. :D)
2010. nov. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!