Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szkenner színkalibrálása...

Szkenner színkalibrálása lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy relatíve olcsó multifunkciós nyomtatóm (Epson ET-2600), a szkennelt képek színével nem vagyok teljesen megelégedve. Egész pontosan a narancssárga az, amit nem ad vissza elég jól, majdnem piros lesz.

Van ugyan a szoftverben lehetőség színkorrekcióra, de azzal az egész kép tónusát állítom, nem tudom csak egy adott szín vagy színtartomány korrekcióját megoldani.

Kértem kölcsön egy Canon LiDE 400 szkennert, ez a narancssárgát narancssárgaként olvassa be, de a pirosak csúsznak el a lila-kék felé.

Photoshopban könnyen tudom korrigálni ezeket, de sokkal kényelmesebb lenne ha már alapból jól olvasná be a színeket a készülék.

Létezik valami szoftveres megoldás, esetleg olyan szkenner, amit lehet kalibrálni (hasonlóan pl. a monitorok kalibrációjához)?



ma 16:59
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!