Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Színkalibrálás otthon? Lenovo...

Színkalibrálás otthon? Lenovo ideapad gaming 3.

Figyelt kérdés

Vettünk egy fantasztikus laptopot amit imádok, grafikai munkára. Viszont sajnos itthon vettem észre, hogy a színek közel nem olyan erősek, kicsit mintha fakó is lenne, és tök jó lenne, még feljebb tolni a fényerőt, de azt se tudom, mivel a maxon van. Igyekeztem a beállításokba állítani a gammát meg ilyenek, de még nagyon lenne mit javítani. Sajnos a boltba csak annyit láttam, hogy hu mennyire szép bekapcsolva blabla. De ugye akkor nem volt így ennyire előttem. Van esetleg vmi fasza színkalibráláshoz esetleg vmi szoftver, vagy bármi ami még segíthetne? Fényerő, kontraszt javításon? Nagyon drága volt. A boltba tudták, h mire használnám, azaz képszerkesztésre stb. Ami a HP laptopon szép fekete feher kép, itt nem teljesen. És még sorolhatnám. :/

Windows 10 pro van rajta, ha ez számít.



2022. dec. 4. 18:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Laptopot ilyen jellegű dologra nem gyártanak, nem ez a fő use-case...

Ha speciális igényeid vannak, akkor rádugsz egy monitort, és az olyan amilyet csak akarsz.

Amúgy videókártya driverben vannak ilyen beállítások.

2022. dec. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eddig is laptopot használtam grafikához,immár 8 éve, és minden oké volt. Csak mivel sokkal több RAM kellett, váltottam jobbra. Sőt, rengeteg grafikus laptopot használ, csak van aki MAC-et, de sokan nem azt. De köszi. A videókártya drivert megnézem. Nagyon köszi.
2022. dec. 4. 18:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen színkalibráló eszközök: [link]


Én sosem használtam, csak hallottam róla.

2022. dec. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Valszeg visszafogom vinni, kérdés, hogy visszaveszik e? Sajnos annyira fakó az egész gép. :)
2022. dec. 4. 20:58
 5/5 A kérdező kommentje:
* :(
2022. dec. 4. 20:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!