Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem bírom frissíteni a...

Miért nem bírom frissíteni a drivert?

Figyelt kérdés
Van egy AMD Radeon RX 470 Gaming X 4G videókártya, a múltkor tettem egy új windowst a gépre, de valami úton módon sehogy sem engedte, hogy frissítsem fel a videó kártya driverjét. Elvittem egy számítógép szerelőhöz, ő elintézte. Eltelt lassan már 1 év és gondoltam teszek egy windows 11-et, hogy frissítsek egy kicsit a gépemen. De újra a fenének nem engedi, hogy egyáltalán drivert tegyek a gépre. Az eredeti hivatalos oldalról töltöttem le a drivert, feltölti de mégis úgy jelzi, hogy valami hiba van a kártyával (sárga háromszög felkiáltójel). A múltkor is ugyanez volt, de akkor a gépes srác megoldotta. Mit lehet tenni? Akármilyen drivert teszek rá legújabbat, a legrégebbit semmire sem reagál. A windows update se kapja, mindig a 43 hibakódot dobja vissza. Esetleg valami trükk amivel fel tudnám már tenni azt a fránya drivert?

ma 21:24
 1/1 anonim ***** válasza:

A 43-as hibakód azt jelzi, hogy a Windows nem tudja megfelelően használni a grafikus kártyát, gyakran hibás driver vagy hardver probléma miatt. Az AMD Radeon RX 470 esetében többféle megoldást próbálhatsz ki, hogy orvosold a hibát.Tisztítsd meg a korábbi drivereket, töltsd le és használd a Display Driver Uninstaller (DDU) eszközt biztonságos módban. Ez teljesen eltávolítja az összes korábbi driver maradványait.Indítsd újra a gépet.Telepítsd manuálisan a legfrissebb drivert. Menj fel az AMD hivatalos oldalára és töltsd le a megfelelő legfrissebb Radeon Software-t az RX 470-hez.

Kapcsold ki az internetkapcsolatot, hogy a Windows Update ne próbáljon saját drivert telepíteni.Telepítsd a letöltött drivert manuálisan.Windows Update tiltása a grafikus kártyához. Nyomj Win+R-t és írd be, hogy "gpedit.msc", majd menj a következő útvonalra: Computer Configuration -> Administrative Templates -> System -> Device Installation -> Device Installation Restrictions

Kapcsold be a "Prevent installation of devices that match any of these device IDs" opciót.

Másold a videókártya ID-jét (a Device Managerben, az RX 470 tulajdonságaiban a Details alatt találod) és illeszd be.

Ellenőrizd a BIOS beállításokat, nézd meg, hogy az alaplap BIOS-a naprakész-e, és frissítsd, ha szükséges.Kapcsold ki az integrált grafikus kártyát, ha van a rendszerben.

Tesztelés másik PCIe slotban, ha van másik PCIe slot az alaplapon, próbáld ki abban a kártyát, hátha a jelenlegi slot hibás.

Egyéb hardveres okok, ellenőrizd, hogy a kártya megfelelően kap-e áramot, a PCIe kábelek helyesen vannak-e csatlakoztatva, és nincs-e mechanikai probléma (pl. túlmelegedés).

Ha ezek a lépések nem segítenek, a kártya lehet, hogy hardveres hibás. Esetleg érdemes lenne kipróbálni másik gépben is, hogy kizárd a driver vagy Windows hibát.

ma 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!