Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC HDD 0/24-es üzemben?

PC HDD 0/24-es üzemben?

Figyelt kérdés

Nos a dolog onnan indul, hogy van 2 pc-m. Az egyik laptop, ő napi használatban van, hordozva van. Az itthoni "játszós" gépet (youtub, torrent stb.) arra használom, hogy egy 3.5"-os HDD-t üzemeltetek róla, azt megosztottam hálózaton keresztül, így az itthoni hálózatról illetve saját hálózatról bárhonan elérek. (Tulajdonképpen egy primitív nas). Nyilván a fájlmozgás sebessége nem túl jó, de dokumentumok pillanatok alatt betöltenek róla, iletve ráíródnak.


Kérédsem: A merevlemez egy kék WD (pc-be tervezett), ezek mennyire bírják a 0/74-es üzemet? Miben másabb egy WD purple vagy egy red? (amik ugye folyamatos üzemre vannak tervezve).

Annál is inkább foglalkoztat a kérdés, hogy ismereteim alapján egy HDD-nek sokkal rosszabb ha folyton indítgatva van, mert a leállítás, indítás a legkritikusabb számára.


Előre is köszönöm.



ma 20:28
 1/5 SIDLER22 ***** válasza:

Nekem egy hagyományos Toshiba HDD-m van amit torrent seed-re használok. Annó 2 éve használtan vettem és nemrég lett éjjel-nappali üzembe helyezve. Április közepe óta folyamatosan megy. Talán egy-két napra volt leállítva asztal takarítás miatt, de kb ennyi. Eddig egész jól bírja.


A purple meg red vinyók arra vannak amire tervezték őket, de a hosszabb üzemidő nem prioritás a normál HDD-k hez képest.

A purple-be például jobb fizikai hatás elleni védelem van azt hiszem, illetve az írást jobban bírja. A Red-et meg úgy tervezték, hogy maga a háza is több különböző slotba beférjen és van benne pár plusz szenzor meg egyéb mérő eszköz ami NAS környezetbe érdemes lehet. De olyanról nem különösebben hallottam, hogy jobban bírnák a 0/24 működést mint a normál HDD-k.

Sokat ezen nem lehet javítani szerintem. Itt inkább a felhasználási környezetbe alkalmas plusz funkciókról van szó.

ma 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nálam is egy használtan vásárolt WD működik, sentinel szerint a működési napokat megnézve "2 évet működött", nincs bántva, mozgatva csak le van téve és működik. (egyébként volt, hogy ment 2 hetet egyhuzamban torrent, seed miatt).

Egyébként lehet, hogy ezek a régi használt 2010-es gyártmányok többet elmennek mint a ma gyártottak, de ki tudja. Felhasználás függő is.


Akkor jó, hadd menjen. Nyilván a fontos file-okból van 3 biztonsági mentésem szóval...


Köszönöm szépen.

ma 21:06
 3/5 anonim ***** válasza:

+a Nas winyókból könnyebben hozható létre bonyolult RAID tömb. Igazából akkor szükséges a beszerzése, nekem WD Purple lemezek vannak gépbe és a kis házi "szerverembe". Mocskos jó áron volt 🤣 úgyhogy nem izgat. Teszik a dolgukat. Nem kötegeltem RAID-be.

A kék WD-ről is nyugodtan torrentezz, de a fontos dolgaidról legyen mentésed máshol is.

ma 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja közben megválaszoltad a válaszom magadnak. 👍🤣
ma 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 SIDLER22 ***** válasza:
Ha torrent seedelsz róla akkor igazából nem adattárolás miatt van az a vinyó hanem kb azért, hogy elhasználjad. Én is ugyanezt csinálom. Itt volt a fiókba elfekvőbe ez a sajnálaToshiba és úgy voltam vele, hogy akkor legalább befogom 0/24-es seed-re. Ha meg tönkremegy veszek használtan egy másikat. Mondjuk egy 1 terrásat 5 ezer forintért Hardveraprón azt nyomom róla tovább a seedet.
ma 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!