Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért van az autónak külön...

Miért van az autónak külön tulajdonos, illetve üzembentartója? Miért találták ki?

Figyelt kérdés

jún. 5. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Például olyan esetre, mint a miénk. Én vagyok a kocsi tulajdonosa, de a tőlünk már külön elő fiam használja. Ilyenkor ő az üzemben tartó, ő fizeti a biztosítást, ő kapja a büntetést is ha gyorsan hajt, mert ő szerepel ott. De a kocsi az enyém.
jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
18 év alatti pl. nem lehet üzembentartó,de tulajdonos lehet. Meg nyilván van olyan,akinek van ilyen-olyan tulajdona,de nem ő akarja az ügyeket intézni,meg nem is ő használja,akkor célszerű kijelölni azt üzembentartónak. Meg egyébként ha valamilyen káresemény következik be és 5xösére emelkedik a kötelező díj,akkor sokan átíratják az üzembentartót, és a tulajdonos maradhat ugyanaz, de a díj már sokkal kevesebb lesz.
jún. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1 De miért te vagy a tulajdonos, fiadnak van adóssága?
jún. 5. 16:08
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha lízingelsz egy autót, akkor a lízing cég a tulajdonos, viszont te vagy az üzembentartó. Nagyon sok cég is így használja az autót, gyakran a lízing lejártakor megsem veszik (bizonyos lízing konstrukcióknál meg sem vehetik) a lízing cégtől.
jún. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

vettem egy autot, amit a parom hasznal uzembentartokent

nem en fizetem az adotm biztositast, buntetest az auto utan, viszont ha megcsal vagy csak elhagy, akkor az autot nem viszi, az tovabbra is az en tulajdonom.

jún. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 🤣🤣
jún. 5. 20:42
 7/8 anonim ***** válasza:
#3 Nem. Azért vagyok én a tulajdonos, mert az enyém az autó, én vettem a családnak a saját nevemre. Azóta eltelt sok év, van másik autónk és ezt a gyerek használja.
jún. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Justinianus ***** válasza:

"Miért találták ki?"

Ezt nem kellett kitalálni, ugyanis sok ezer éve minden ingó és ingatlan dolognál elválhat egymástól a tulajdonjog és a birtoklás (használat), és rengetegszer el is válik, és nem a saját dolgát használja az ember.

A tulajdon az egy jog, a birtok meg egy tény.

Miért épp egy autónál ne lenne így?!?

A gépjármű használója az üzembentartó.

jún. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!