Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Komplett számítógép vásárlása...

Komplett számítógép vásárlása esetén Karácsony körül szoktak lenni akciók a webshopokban?

Figyelt kérdés

Hali


Töröm a fejem, hogy lecserélem a régi gépemet, mert kezd kevéske lenni már, és úgy 5-7 évre bebiztosítanám magam az új vassal.

Mindig egy barátom állította össze a gépeimet, de ő már nem foglalkozik ilyesmivel, így tudás hiányába a netes webshopokra vagyok kényszerülve.

Tudom hogy x összegért jobbat is össze lehetne állítani, mint amit a webshopok kínálnak, de én "hülye" vagyok ezen részéhez, hogy mi szeret mivel egy házban éldegélni.


Karácsony nemsokára itt van, és érdekelne, hogy esetleg némi akció szokott-e lenni ilyen webshopokban?


Radium, Skynet Computer, PCX és társait nézegettem.



ma 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon arra várni, hogy bármi is olcsóbb lesz? Hát...

Ha van is, akkor a beragadt, régi készleteket próbálják elsózni. Ez nem amerika. Az újak egy fillérrel sem lesznek olcsóbbak. De miért is lennének. Karácsonykor mindent IS megvesznek az emberek, bármennyibe is kerül.

Szerintem jobban jársz, ha megadsz itt egy keretet és majd itt összeállítanak neked egy konfigurációt a hozzáértők.

ma 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megcsinálja, hacsak nem lett rossz köztetek a kapcsolat. Én sem kockulok már non-stop, de azért jó gépet építeni. 😃

Amúgy feldobod, hogy most mid van, és mire/mennyiért szeretnél újat itt is kapsz több ötletet is.

Az Ipon/Pcx gépépítők elég biztosan végigvezetnek. Inkompatibilis dolgokat nem építenek össze a szerelők sem.

A karácsony nem a legolcsóbb időszak, inkább most vagy február környékén lenne érdemes belevágni. Sok helyen ez ajándék és megnő a kereslet ami felhajtja az árat.

ma 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akciók szoktak lenni, de olcsóbb árak NEM!!


A kereslet mostantól növekedni fog karácsonyig, utána még a prémiumosztás, zsebpénzek, stb miatt konstans magas marad a kereslet világszinten, így az árak csak nagyon lassan csökkennek majd nyárig, és aug vége-szeptember eleje a legalacsonyabb ár. Tehát ha pc-t akatsz venni, akkor talán most van a legjobb alkalom rá.

ma 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, arról nem is beszélve, hogy ugye a forint hullámai is úgy vannak időzítve, hogy karácsonyi vásárkor meg a külföldre utazáskor gyengüljön.

Tehát már csak az infláció is hozzá fog dobne 5-10%-ot a mostanihoz képest

Most 394 az euró... hát decemberben jócskán 400 felett leszünk 🤮🤮😲

ma 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a hozzászólásokat!


2-es kommentelőnek: Nem, nem lett köztünk rossz a viszony, csak amikor a gépeimet össze rakta akkor a Gamer közösség oszlopos tagja volt, így sokat kommunikáltunk akkoriban, mostanra viszont a család és egyéb dolgot okán eltávolodtunk egymástól már. Nem akarnám csak azért előszedni hogy "Hé csinálj már nekem megint gépet". Pofátlanság lenne csak ezért keresni.


Jelenlegi gépem 2018-ban lett összedobva:


GIGABYTE A320M-S2H Alaplap

16 Giga Ram

AMD Ryzen 7 1700X proci

Nvidia GTX 1060 3GB

550-es Hamburg Táp


Eddig leginkább vegyesen használtam, mert időm már nem úgy van mint fénykoromban.


Autósportokat szeretem így Motoros vagy Autós játékokat hajtok, ezen felül szimulátorozok is ha van időm (nem nagyon van már sajnos)

Futamokat Streamni is szoktam alkalmanként.

Videókat szerkesztek Sony Vegas-ban


Amikor játszom akkor az aktuális F1-ekkel, Assetto Corsa Competizion, rFactor 2, várólistán nálam a Le Mans Ultimate, de annak úgy néztem a gépigényét hogy nyögve nyelős lenne.

Megvan a The Crew első része meg a második része. A Motorfest-et megvettem volna, de hála istennek volt demo, és kiderült, hogy elindítja éppen meg 30-40 fps-el el is viszi de 3-5 percenként fatal erroral kidob a menübe és a GPU-ra hivatkozik.

Még a tavalyi év végén a Robotzsaru-t toltam végig, de az is már ultra low grafikán, és éppen éppen eldöcögött.


Olyan gépet szeretnék amihez megint nem kell hozzányúlni 6-7 évig.


5-700 ezret szánnék erre a mutatványra, de pl nem értem annyira hogy adott egy gép....480 ezerért, valami Ryzen proci....tök mindegy , vidikari benne RTX 4070 12 gigával, ugyan azon az oldalon mondjuk egy 530 ezres vasba meg belevágnak egy RTX 3060-at ami meg 8 gigás.

Ami még nagy kérdés számomra hogy RTX kártyában gondolkozzak vagy RX szériában? Úgy nézem ott előszeretettel használják a 16 meg 20 Gigás kártyákat is.

Nektek nyilván megvan a formula, hogy mi miért van, nem kell ezért lehurrogni, én csak egy mezei felhasználó vagyok.

ma 15:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Én valami ilyesmiket vennék a büdzsédből.


[link]


[link]

ma 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
ma 19:09

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!