Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a baja a lézernyomtat...

Mi lehet a baja a lézernyomtatómnak? (leírás linkelt fotóval együtt)

Figyelt kérdés

[link]


A képen vörös színnel bekarikáztam a koszolódási pontokat. Mindig megjelennek, és úgy néz ki, mindig ugyanabban a függőleges sávban. Vízszintesen néha majdnem mindig ugyanazon a helyen jön elő, néha meg egy kicsit mindig elcsúszik más magasságba... de sohasem jelentősen.


A dobegységet már igen alaposan letisztítottam, de abszolút semmi változást sem hozott (se jót, se rosszat).


Ez a koszolódás sajnos már hetek (bár inkább már hónapok) óta fent áll, a hétvégén meg fontos hivatalos doksikat kéne nyomtassak, azoknál már nem annyira jelentéktelen ez az "enyhe" koszolás sem.


Ez szerintetek javítható valahogy?



tegnap 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs diagnosztikai segédprogramja ami kiírja az alkatrészek használódását? Van amelyik nyomtató a saját menüiben is kiolvashatóvá teszi, van amelyik ilyen tartalmú tesztlapot is tud nyomtatni amiben a használati statisztikák vannak, van amelyik gyári programja olvassa be az infót és mutatja meg.

Ha ebből az derülne ki, hogy a dobegység élettartama a vége felé közeledik vagy már meg is haladta (pl. legyen az 10 ezer laponként), akkor lehet már nem elég a tisztítás, és inkább érdemes cserélni.

tegnap 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Diagnosztikai segédprogram? Saját menü?? Gyári program automata hibaanalízissel???


Nemhogy ilyenek nincsenek ebben a nyomtatóban, de még a kétoldalas nyomtatásra sem képes önállóan, semmilyen driver-en keresztül sem.

Még a tápkábele is beépített... a szoftvere meg olyan buta, mint egy digitális hőmérőé. 😕


Igaz, ezt honnét tudhattátok volna előre, amikor én telibe elfelejtettem megírni a nyomtató típusát : Brother HL-1112E


De amúgy most már kezd elegem lenni Belőle : Miután kiküldtem rá egy abszolút fekete teljes terjedelmű lapot, és azt - a koszolódást leszámítva - gyak. hibátlanul kinyomtatta, felugró ablakban közölte, hogy kifogyott a toner, nem nyomtat tovább, majd a driver telibe összehányta magát, azóta pedig többszöri áramtalanítás és várakozás után is (gondolván ~hátha~ túlmelegedett és azért viselkedik hülyén) durcásan villogtatja a naracsszínű hibaLEDjét, az áramjelző LED pedig már nem is világít. 😳

És amúgy előtte meg egyetlen alkalommal se közölte, hogy bocsi, kezd fogyni a toner. És hát... amint írtam, a nyomtatásokon sem éppen az látszik, hogy itt bármennyire is a festékmennyiség alját súrolnám.


😠

Oké, amíg Ő villogtatja a LED-jét, addig én kinézem, hol kapnék a legközelebb új eszközt. Illetve hogy hol adható le háztartási e-hulladék. 🙄


(amúgy ha valaki tud kifejezetten kicsi lézernyomtatót, szóljon, szívesen fogadom az ajánlását; egy a lényeg : lézernyomtató legyen ÉS kicsi legyen... minél kisebb)

tegnap 21:43
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát okéé, egy új dobegység, még ha új tonert is veszek hozzá - hogy meglegyen a lelki béke - így is jóval olcsóbb lenne:

[link]

...úgyhogy egyenlőre úgy néz ki, hogy Ő győzött. 🙄

tegnap 22:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez toner hibának tűnik, de lehet a dobegység sérült. Ha amúgy megfelelő a készülék érdemes javítani (a toner az azért fogyó eszköz) a Brother-ek szerintem annyira nem sz@r nyomtatók.


Nekem Xerox van és a driver csomagjában volt valami program, ha nyomtatok jobb alul felugrik egy ablak, hogy "Printer Status" Ott írja hány %-on áll a toner. És 10-15% körültől írja pirossal, hogy rendeljek.

ma 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Ha amúgy megfelelő a készülék érdemes javítani"


Bár, mint írtam, szoftveresen buta mint a főd, cserébe teljes áramtalanításból ~2 másodperc alatt üzembe helyezi magát, rohadt gyorsan nyomtat és relative azért már ez is kicsi (most nem tudom, mik vannak a piacon, amikor vettem, ez volt a létező legkisebb).

ma 07:59
 6/7 P.O.C. ***** válasza:

Igazából minden nyomtatóval lehet kétoldalason nyomtatni csak nem automatikusan, hanem kézi adagolással.


Én megnézném, hogy nem-e ragadt oda valami szennyeződés az egyik hengerhez. Az a baj, hogy ilyenkor a tonert és a dobot is át kell nézni.

ma 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"nem-e ragadt oda valami szennyeződés az egyik hengerhez"


Az a gond, hogy magát azt a fényes felületű dobhengert még felismertem, de azon kívül már nincs rutinom, hogy mit kéne figyelni.

Hát... 🤷‍♂️ max. minden műanyag formát végigsikálok isopropanolos vattával, amit csak látok.


Amúgy azóta megtaláltam -- előtte egyáltalán nem tudtam róla -- hogy létezik olyan, hogy "toner reset". Ahhoz azért keresgélnem kellett egy ideig, hogy megtaláljam, hogy ennél a típusnál __lecsukott__ fedő mellett kell 7× megnyomkodni a kapcsológombot, és ezt kétszer eljátszani egymás után.

Azóta végre Őkegyelme kijött a morcos állapotból és hajlandó volt egyet nyomtatni a PC teljes újraindítása után. Gyors nyomtatást sajnos most már nem csinál többet, minden egyes oldal után megáll és jóideig villogtatja az a hülye LED-jét, de legalább egy idő után magától abbahagyja és folytatja a dolgot.

ma 08:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!