Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop akkumulátor durván...

Laptop akkumulátor durván merülni kezdett Win11 után, és Win10re való visszaváltás se segített, valakinek ötlet?

Figyelt kérdés

Egy 4 éves Acer Nitro 5 laptopról van szó. Win11-re való frissítés előtt prímán bírta ahhoz képest az aksi, sima irodai használattal pár órát bőven ment töltés nélkül. Update után 2 óra alatt totál lemerült. Próbáltam ilyen általános fixeket, pl indításnál kikapcsoltam appokat, alapértelmezettre raktam az energiasémát, kerestem drivert az aksihoz, (eltávolítani a jelenlegit nem tudtam, bár ezt is javasolták), akkor lemerítettem a laptopot fullra aztán full feltöltöttem, semmitől nem lett jobb lényegében, és vírus sincs. Visszamentem Win10-re miután neten írták, hogy sokakkal ez történt és visszamentek, de nem állt helyre. Néztem battery reportot: design capacity 57488 mWh, full charge capacity 46400 mWh, ezek alapján talán nem az aksival lett baj hirtelen. Esetleg ki lehetne húzni és újracsatlakoztatni, nem tudom, az mennyit segítene. Nektek van még valami tippetek? Újratelepítést csak végső megoldás lenne, hátha van még valami.

Előre is köszi!



szept. 15. 21:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Első körben ezeket vizsgálnám:

Driver inkompatibilitás: Lehetséges, hogy a Windows 11-re való frissítés során egyes driverek frissítése nem történt meg megfelelően, és a visszatéréskor a régiek sem működnek jól. Ellenőrizd az Acer weboldalát a legfrissebb driverekért, különösen az energiagazdálkodási, grafikai, és chipset driverek esetében.


Energiagazdálkodási beállítások: Windows frissítés után az energiagazdálkodási beállítások megváltozhatnak. Próbáld meg átnézni ezeket:

Menj a Beállítások > Rendszer > Energiagazdálkodás és alvó állapot menüpontba, és állítsd a teljesítményt energiatakarékos módra.

Futtasd az Energielemzést a parancssorból: nyisd meg a parancssort rendszergazdaként, majd írd be: powercfg /batteryreport. Ez jelentést készít a géped akkumulátorának állapotáról.


Akkumulátor állapota: 4 év után az akkumulátor természetes módon veszít a kapacitásából. Ellenőrizd az akkumulátor állapotát az előző lépésben említett jelentéssel vagy egy harmadik féltől származó programmal, például a HWMonitor-ral.


Háttérben futó folyamatok: Lehetséges, hogy bizonyos alkalmazások vagy folyamatok futnak a háttérben, amelyek sok energiát fogyasztanak. Nyisd meg a Feladatkezelőt, és ellenőrizd, mely folyamatok terhelik az erőforrásokat, különösen az akkumulátor használatát.


BIOS frissítés: Nézd meg, hogy van-e elérhető BIOS frissítés az Acer támogatási oldalán. Néha egy régebbi BIOS-verzió okozhat inkompatibilitási problémákat az újabb Windows verziókkal.


Ha ezek közül egyik sem segít, akkor érdemes lehet megnézni egy szervizt is, hogy az akkumulátor esetleges cseréje szükséges-e.

szept. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!