Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mikor van 586A vagy 586B LAN...

Mikor van 586A vagy 586B LAN bekötés?

Figyelt kérdés

[link]


Szeretnék 2 gépet összekötni, tudom hogy meg kell cserélni pár drótot (keresztezni), de mikor van az első és mikor a második?


szept. 8. 19:17
 1/7 A kérdező kommentje:

Ezt is olvastam:

[link]


Gondolom a harmadik kép kell nekem hogy felismerje a 2 PC egymást, de akkor mi az 1. kép?

szept. 8. 19:21
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Mindenhol B - B kábelt készíts. A lényeg hogy mindkét vége egyformán legyen bekötve. Már 20 éve nincs szükség keresztbekötött kábelre mert az eszközök automatikusan detektálják mi kell.
szept. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Első képen bemutatja az A és a B-s kötést is, második képen az egyenes kábelt (B-B), harmadikon a keresztbekötöttet (A-B). De amúgy igen, csinálj egyenes kötésűt, jó lesz az mindenhez.
szept. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
13%

Az 586A és 586B szabványok két különböző elrendezést jelentenek a hálózati kábelek (Ethernet kábelek) bekötésére, amelyeket általában TIA/EIA szabványoknak nevezünk. Ezeket a bekötési típusokat a CAT5 vagy CAT6 kábelek használata során alkalmazzák. A különbség a kábelek belső vezetékeinek sorrendjében van.


TIA/EIA-568A (586A):

Zöld-fehér

Zöld

Narancs-fehér

Kék

Kék-fehér

Narancs

Barna-fehér

Barna


TIA/EIA-568B (586B):

Narancs-fehér

Narancs

Zöld-fehér

Kék

Kék-fehér

Zöld

Barna-fehér

Barna

szept. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sokan rossz pontozást adtatok a 4-esnek, mondjátok el ti is a véleményetek! :)

Egy India videóban (amennyire értettem angolul) azt mondja hogy:

1.) Egyforma cuccok közt keresztezni kell (PC to PC, Router to Router, Switch to Switch, NAS to NAS...)

2.) különböző dolgoknál pedig egyenesen bekötni (Router to PC, PC to NAS, Switch to Router).


Mindig legyen valahol keresztmetszet, vagy a használt dolgok legyenek mások vagy a kábel. A 4 átdobott vezető segít felismerni a I/O küldött adatokat. Ha ugyanazon küldené mindkettő akkor nem érkezik meg.

szept. 10. 10:15
 6/7 anonim ***** válasza:

A #4-es ChatGPT-s választ adott, azért lett lepontozva.


Amit írsz a bekötésekről, az igaz ugyan, de ahogy #2-es leírta, már elég régóta automatikusan felismerik az eszközök a kötési sorrendet, így elég, ha B kötést raksz a kábel mindkét végére.

De ha ragaszkodsz az A-B kötéshez, akkor csináld úgy, ahogy leírtad.

szept. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, az eszközök felismerik. De a PC és PC közt is megy ez? Vagy a LAN kártya csak buta és neki kell megcserélni.
szept. 10. 11:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!