Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elmagyarázná valaki, miért...

Elmagyarázná valaki, miért alakult ki a mai trend, hogy csupán 256GB, 512GB SSD tárhely van a laptopokban és legfeljebb külső eszközökön (merevlemezen, SSD-n, pendrive-on) tárolják az adatokat?

Figyelt kérdés

7 éves DELL gamer laptopom megadta magát és új gépet nézegetek. A régi gépben volt 512GB SSD és 2 GB merevlemez. Az SSD volt a C meghajtó, amely már kicsinek is tűnt, szinte tele volt, amikor elromlott a gép, pedig adattárolásra alig használtam.

Ebből eredően nem értem, miért jó ez a mai trend, hogy csupán egy kis SSD és semmi más nincs a legtöbb laptopban. (?)

Értem, kisebbek lettek a mai gépek, némelyik olyan minőségű, tartású, akár egy spirálfüzet. De hozzátenném, nem sokkal volt nagyobb az én régi DELL gépem sem. Szerintem, az reális méretű berendezés. Van tartása, belefér minden egység, amire szükség van, ám hordozható. (illetve volt)



szept. 6. 13:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a kevés tárhellyel rendelkező gépeket olcsóbban tudják árulni és sokaknak elég.

Akiknek több tárhelyre van szükségük azok tesznek bele nagyobbat.

szept. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#7


"Ha a Windows beépített programjain, meg az Office-on kívül semmi mást nem akarsz használni, sem letölteni, akkor még talán elképzelhető is."


Nagyon sokan pontosan ennyit használnak csak, semmi mást. Sokan csak netezni, szöveget szerkesztni, e-mailezni tartanak gépet.


A 120 GB-os laptopomon egy Linux van, meg néhány program (Eclipse, Gimp, Inkscape, Libreoffice, VLC, Thunderbird, Firefox, stb.), és mindez megáll 62 GB-ból. Fejlesztésre használom egyébként.

szept. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Azért mert teljes mértékben elegendő? Nekem nem laptopbam, hanem asztali gépben van 240GB-os SSD, és elég. A laptop felhasználók 90%-ának nem kell több hely, mert a használat kimerül annyiban hogy Chrome-ban megnyitnak weboldalakat (ennyi erővel Chromebook-ot is használhatnának). A maradék 10% pedig megoldja magának, lehet bővíteni.
szept. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Azt gondolom azért terjedhetett el ez a trend, mert szorítják az embereket az előfizetéses rendszerek felé. Igaz, hogy még jó esetben egy HDD sebességét éri csak el az internet sebesség. Nálam pl. egy 1000Mbit/sec -es elérés optimális esetben hozza a 800-900 Mbit/sec-et ami kb.100 MB/s Az kb megfelel egy SATA HDD sebességnek, feltéve ha a HDD minden szempontból ideális körülmények közt működik. és ez ráadásul csak az olvasási azaz letöltési sebesség. A feltöltés ami az írásnak felelne meg jóval kisebb.


Szóval azért messze még az idő amikor a mai MVMe SSD sebességét hozza majd a net. De azért elég jól használható.


Persze az ára sem kevés nekem pl van egy 1TB MS One drive havi 2500 Ft körül, és Van egy 2 TB Google Drive havi 9000 Ft körül. Igaz azt a Gemini Advenced miatt fizettem elő. Amúgy a laptopomban van egy 512 SSD M2 van egy 1TB SATA SSD. A CD/DVD helyére be faragtam egy 2TB HDD-t és még van egy külső 1 TB HDD És a fizika meghajtóim kb 50%-ban vannak tele szóval 2TB a 4.5 ből.


Persze arról most ne beszéljünk, hogy ebből mennyi a hülyeség, a régi, az elavult és duplán, triplán tárolt adat.


Szerintem tuti a fele is elég lenne.

szept. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
29%

A mai trend, amely szerint a laptopokban általában 256GB vagy 512GB SSD tárhely található, és az adatok nagy része külső eszközökön tárolódik, több tényező eredménye:


Ár és költségek: A nagyobb kapacitású SSD-k még mindig drágábbak, mint a kisebb kapacitásúak. Az alapmodellű laptopokban így gyakran kisebb kapacitású SSD-k találhatók, hogy az árak alacsonyan maradjanak.


Cloud tárolás: Az online tárolási szolgáltatások, mint például a Google Drive, OneDrive vagy Dropbox, lehetővé teszik a felhasználók számára, hogy adatokat tároljanak a felhőben, így csökkentve a helyi tárhely szükségességét.


Folyamatos fejlődés: Az SSD technológia fejlődésével a kisebb kapacitású SSD-k az alacsonyabb árfekvésű modellekben elérhetőek, míg a nagyobb kapacitású SSD-k általában prémium kategóriás laptopokban találhatók.


Tárolási igények: A felhasználók igényei eltérőek. Sokan használják a laptopot főleg internetezésre és könnyű alkalmazások futtatására, amihez kisebb kapacitású SSD is elegendő lehet. Azok, akik nagyobb adatokat kezelnek, mint például videószerkesztés vagy nagy játékok, gyakran külső tárolókat használnak.


Portabilitás és kényelmi megoldások: Külső tárolók, mint például hordozható SSD-k és HDD-k, kényelmes megoldást nyújtanak a nagyobb adatmennyiségek kezelésére, és lehetővé teszik, hogy a felhasználók rugalmasan bővítsék a tárhelyet.


Ez a trend azzal is összefügg, hogy a technológia folyamatosan fejlődik, és a felhasználók egyre inkább hozzászoknak az adatok külső tárolásához és a felhőalapú megoldások használatához.

szept. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
#15 Hagyjuk már abba ezeket a hülye ChatGPT válaszokat!
szept. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
#16 Lehet hogy valaki írt egy programot, hogy automatikusan tegye fel ezeket a ChatGPT-nek, és bemásolja a választ, bár ahogy nézem, pontgyűjtés szempontból nem nagyon jön össze...
szept. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!