Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elmagyarázná valaki, miért...

Elmagyarázná valaki, miért alakult ki a mai trend, hogy csupán 256GB, 512GB SSD tárhely van a laptopokban és legfeljebb külső eszközökön (merevlemezen, SSD-n, pendrive-on) tárolják az adatokat?

Figyelt kérdés

7 éves DELL gamer laptopom megadta magát és új gépet nézegetek. A régi gépben volt 512GB SSD és 2 GB merevlemez. Az SSD volt a C meghajtó, amely már kicsinek is tűnt, szinte tele volt, amikor elromlott a gép, pedig adattárolásra alig használtam.

Ebből eredően nem értem, miért jó ez a mai trend, hogy csupán egy kis SSD és semmi más nincs a legtöbb laptopban. (?)

Értem, kisebbek lettek a mai gépek, némelyik olyan minőségű, tartású, akár egy spirálfüzet. De hozzátenném, nem sokkal volt nagyobb az én régi DELL gépem sem. Szerintem, az reális méretű berendezés. Van tartása, belefér minden egység, amire szükség van, ám hordozható. (illetve volt)



szept. 6. 13:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

Piac. Kereslet-kínálat. Itt találkozott.


Magyarán szólva itt a gyártó még tud spórolni, mert így is megveszi a sok birka.

szept. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

2TB-os SSD is létezik... számos ilyen laptop árul a radium.hu üzlet.

[link]

szept. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
60%

Sok laptop igaz hogy csak pl M.2 NVME 256 vagy 512 SSD vel érkezik. Viszont szokott lenni még egy üres M.2 slot, vagy akár üres SATA slot is amit tudsz bővíteni.

Természetesen a helytakarékosság illetve az M.2 NVME SSD-k gyorsabb sebessége ebbe az irányba tolja a trendet.

Ha kinézel egy gépet érdemes megnézni milyen bővítési lehetőségei vannak.

szept. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Sokaknak nincs szüksége nagyobb tárhelyre. Nekem az egyik laptopomban 120 GB-os SSD van, de sosem fog megtelni.
szept. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
23%

Egyetértek egyessel!

Amióta elterjedt a digitális fényképezőgép, az okostelefon, a laptop, melyet mindenki megvesz, attól függetlenül, hogy van e fotós, műszaki, informatikai érzéke, teljesen felhígult a műszaki piac. Az átlagembereket szolgálják ki elsősorban, akikre rásózhatnak bármit. A minőségi termékek árát pedig folyamatosan, mondhatni mesterségesen magasan tartják. Ha valaki szakember, az fizesse meg a drágább holmikat? Mintha mindenkinek profitálnia lehetne a költségesebb termékekből és így telne rá. De ez nem működik! Amióta minden ember (minden hülye) fotóz, vagy számítógépet nyomkod, úgy képzelik magukról, ők ugyanúgy értenek hozzá, mint aki fotós, vagy informatikus, grafikus, műszerész, stb. (Jómagam médiában dolgozom, álláspályázatra olyan emberek jelentkeznek, akiknek lövésük nincs az érintett szakmákhoz. 1000 jelentkezőből, 50 embert hívtak be a HR-esek, egy tucatnak mutattuk meg a munkálatokat, 2 azaz kettő fő felelt meg, végül egyik maradt gyakornoknak, akinek valóban volt érdeklődése a témához. Akkor új 5 főre lett volna igénye a cégnek.)

szept. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%

Mai trend?

Már életem első PC-vásárlásakor is ugyanezzel találkoztam, pedig annak lassan 30 éve.

A háttértáron mindig spórolnak. Mert azzal spórolni tudnak párezer forintot, olcsóbbnak tűnik, főleg, ha pont egy "lélektani határ" alsó oldalán sikerül maradni ezzel (mondjuk ha 199 ezer lesz így a masina, és nem 203 ezer), így szívesebben meg fogják venni. Látható hátrányát meg közvetlenül a vásárlás után nem fogják tapasztalni, csak majd hetekkel-hónapokkal később, amikor szűkössé válik a tárterület. De ez ugye egy jó alkalom arra, hogy bővítsd a gépedet, vagy vegyél külső háttértárat...

Szóval összegezve: a gyártóknak, eladóknak nem érdekük, hogy eleve kényelmesen nagy tárad legyen, így anyagilag, és marketing szempontjából is előnyösebben jönnek ki.

szept. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
28%

#4 "Sokaknak nincs szüksége nagyobb tárhelyre. Nekem az egyik laptopomban 120 GB-os SSD van, de sosem fog megtelni."

Igen.

Ha a Windows beépített programjain, meg az Office-on kívül semmi mást nem akarsz használni, sem letölteni, akkor még talán elképzelhető is.

Aztán jön a Win11, aminek már az alap telepítése is felzabálja az SSD-d felét, hozzá jön még az Office, aztán a frissítések, és ha netán még egy komolyabb szoftvert is fel akarsz tenni, akkor már nyöszörögni fog a gép.

2-3 ezer forint ráfizetéssel lenne dupla ekkora tárhely, és ott azért már tényleg kényelmesebben el lehet férni.

szept. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%

Teljesen mindegy, mennyi van a legtöbb gépben, mert bőven van választék 1TB-os SSD-vel szerelt gépekből is. De sok bővíthető is, ha a beépített kevés lenne. Valakinek 128GB is sok, másnak meg 512GB is kevés. Ha a gyártók nyakán maradnának a kisebb modellek, nyilván nem olyat gyártanának. Tessék, nálam 863 db van 1TB fölötti:

[link]

szept. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%
Ahogy a #4 írta, a legtöbb embernek nincs többre szüksége. Akinek van az továbbra is tud bővíteni.
szept. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
46%
P.S: azért alakult így, mert ma már a hálózat/internet hozza a HDD sebességét valamint adatvédelmi okokból a nagy munkáltatók mind virtualizációval dolgoznak, ahol a laptop csak a termibál szerepét tölti be, a valós adatmozgás a távoli szervereken van.
szept. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!