Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Céges laptopom állandóan...

Céges laptopom állandóan kijelentkeztet 5 perc inaktivitás után a windowsból, nagyon idegesítő. Kikapcsolni nem tudom, nem vagyok rendszergazda. Hogyan lehetne ezt a kijelentkezést megszüntetni?

Figyelt kérdés

Nem jelzi senkinek, nincs arról szó, de kijelentkeztet, az aktuális csatlakoztatott eszközöket meg utána nem feltétlen észleli mindig jól.


Nincs valami néma médialejátszó vagy valami ami jó lehetne esetleg vagy valami megoldás?


szept. 5. 12:36
1 2
 1/11 BeefEater ***** válasza:

Keress rá arra, hogy "mouse jiggler".

Azt nem mondom, hogy ezzel nem fogod megszegni a céges szabályokat amiért akár ki is rúghatnak...

szept. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem rúgnának ki emiatt, a teljesítményjelentésből minden nap látszik, mit csináltam.

Van hogy órákig itthagyom a gépet, de akár 5 percre megyek ki, már kikapcsol, és ez a csatlakoztatott eszközöknek nem jó, egyébként senkit sem hiszem, hogy érdekel a szünet.


Ez a mouse jiggler min alapul? Hogyan működik? Nincsen bármilyen más szoftveres megoldás?


Úgy tudom, hogyha VLC media player fut filmmel, akár a tálcán, az megakadályozza az alvó módot és a képernyőkímélőt, stb.?


Csak az a gond, a telepítés funkció le van tiltva :D

De windows media player elvileg van... az jó lehet?

szept. 5. 16:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Jó lehet talán, próbáld ki. Amúgy sok programból van portable (hordozható) változat. Nem kell telepíteni csak indítod. Szerintem a VLC-ből is van.

Rosszabb esetben megkérsz egy programozót, hogy dobjon össze neked egy scriptet, ami 5 percenként imitál egy egér mozgatást vagy ilyesmi.

szept. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Megoldódott.


Letöltöttem ilyen 10 órás white noise videót. Azt elindítom hang nélkül, leteszem tálcára, nem jelentkezik mostmár ki egyáltalán. :)

szept. 11. 13:45
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Működik, csak ezzel kijátszottad a szabályozást. Azért van kényszerítve a zárolás, hogy illetéktelen ne férjen hozzá céges adatokhoz ha felügyelet nélkül hagyod 5 percnél tovább. Nyilván mondhatod, hogy te otthon vagy egyedül és a macskádat nem érdekli mi van a képernyőn vagy háttértáron, de még így is van elvi esélye annak, hogy ha tényleg felügyelet nélkül hagyod hosszabb időre, abból valami incidens lesz. És ha tényleg bekövetkezik, majd kiderül hogy nem tudta magát zárolni a rendszer az exploit miatt, azért téged vesznek elő.
szept. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5

Értem, így már világos.


Azért ez nem egy rakétakutatás, nem kisbabák életét kell megmenteni, nem egy húde fontos dolgokról van itt szó.

szept. 12. 11:32
 7/11 BeefEater ***** válasza:

Itt nem az a baj, hogy a macskád esetleg ráfekszik a billentyűzetre és ezért hülyeséget ír a céges chatbe.

A probléma ezzel, hogy ezek a követelmények valamilyen tanúsítványnak való megfeleléshez kellenek (ISO, PCI, HIPAA, akármi). Ezeknek a tanúsítványoknak a megléte nagyon sokszor része az ügyfelekkel kötött szerződésnek, ha a cég bukja a tanúsítványt, bukja az ügyfelet (és bizonyos esetekben jelentős bírságot kell fizetnie).

Ha egy auditkor kiderül, hogy mit csináltál, a fentiek miatt könnyen problémássá válhat az állásod megtartása.

szept. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én annyit tennék hozzá, hogy nem tudom miféle gondot okoz ez neked az USB-s eszközöknél, de ha valós probléma, akkor a Windows energiatakarékossági beállításainál a szeketív USB energiatakarékosság opciót megpróbálhatod kikapcsolni. Ha nem tudod, akkor pedig megkérni erre egy rendszergazdát.
szept. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*szelektív USB energiatakarékosság
szept. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#7


Mi az az audit?

Hogy néz ki? Teamsen megnézik a gépemet?

Vagy esetleg az észrevételem nélkül távolról auditálnák a gépet?

szept. 12. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!