Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha kijelentkezem a Windows-ból...

Ha kijelentkezem a Windows-ból, kikapcsolom a gépet majd bekapcsolom, miért jelenik meg egyből a rendszergazda fiókja, mikor jelszóval van védve?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet bekapcsolásnál kiválasztani azt a felhasználót, amin keresztül be akarok lépni a rendszerbe? Jelszóval akarom védeni a letöltéseim, mappáim, dokumentumaim, hogy senki ne férjen hozzá és senki ne lássa, mikor gépezni akar itthon. Azt szeretném megtudni, hogy mit tegyek annak az ügyében, hogy teljesen inkognitóban legyenek a dolgaim???

Anyámnak csináltam egy külön fiókot és beállítottam, hogy ne ő legyen a rendszergazda, hisz akkor látja az adataim.

(Remélem, nem fogalmaztam bonyolultan! :/)



2013. máj. 21. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem XP-m van, az Üdvözlés után két fiók belépése jelenik meg, mindkettő jelszóval levédve. Azt javasolnám, magadnak is hozz létre egy korlátozott jogosultságú saját fiókot, rendszergazdaként csak akkor lépjél be, ha valami dolgod van ott, pl. frissitések. Nálam külön meghajtón is van (D-re pakoltam) az összes saját fájl. Így a rendszer is védve van a C-n, ha mégis történik valami, csak a C-t kell újratelepíteni.
2013. máj. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mennyire igazad van! :) Köszönöm szépen a válaszod! :)
2013. máj. 21. 13:17
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem saját ötlet a jogosultság megosztása, évekkel ezelőtt tapasztalt rendszergazdi barátom tanított meg rá,így aztán négy és fél év után kellett csak tavaly újratelepíteni a Windows-t. Ezt már én csináltam, de csak a C-t kellett. És van hozzá prima valódi (újságkódos) Eset Smart Security6-om, kőkeményre beállítva.
2013. máj. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!