Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csak NAS-al lehet adatmentések...

Csak NAS-al lehet adatmentéseket csinálni?

Figyelt kérdés

Szeretném, hogy bizonyos fájlok/mappákról a gépemen legyen biztonsági mentés, hogy ha bármi történne a HDD-mmel, ne vesszenek el.

Viszont nem feltétlenül kéne nekem 0-24 mentéseket csinálni, pl. régi képek, videók amik igazán fontosak, itt nem indokolt, hogy folyamatos szinkron legyen, csak legyen meg.

Elvileg az sem túl jó megoldás, hogy veszek egy új HDD-t, rámásolom és akkor ott meglesz mert elvileg ezek maguktól is tönkre mennek idővel.


Van-e olyan megoldás ami akár ilyen RAID 1-es megoldással, vagy valamivel mondjuk csak heti 1x csinál teljes mentést?

A NAS-nál elvileg ha elmegy az áram akkor elveszik minden, ezt pedig nagyon nem akarom és nem is értem ez, hogy történhet meg, mivel ha a számítógépemen elmegy az áram, a fájlok ott maradnak.

A NAS eleve nagy kiadás, aztán az plusz áram fogyasztás is, akkor kéne mellé szünetmentes is, Ami szintén fogyaszt, aztán annak az akkumulátorait is cserélni kell x évente szóval túl nagy kiadás és macera lenne, ahhoz viszonyítva amit szeretnék. Arról nem is beszélve ezeket elvileg távolról is el lehet érni, egy felületen belépni, vagyis akkor gondolom könnyebben feltörhető. Valamint ha valaki tudja a WiFi jelszavamat akkor minden fájlomat elér mert egy hálózaton vannak az eszkötök, ez szintén aggályos nekem!


Nem vagyok tisztában milyen megoldások léteznek még ilyen alkalmi mentésre ami biztonságos. Van-e olyan ami bekapcsol heti 1x lementi amit kell majd kikapcsol? Ha meg én be akarom kapcsolni mert kell a fájl akkor bekapcsolom de ne legyen benne sérülékenység, hogy állandóan megy, feltörhető és elveszik minden ha nincs áram alatt.



aug. 24. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

"Elvileg az sem túl jó megoldás, hogy veszek egy új HDD-t, rámásolom és akkor ott meglesz mert elvileg ezek maguktól is tönkre mennek idővel."

Nem igaz. Vagy hát úgy igaz, hogy semmi nem működik örökké, de egy HDD élettartama több évtizedben mérhető, és évente többször is előveszed a mentésekhez, tehát még használatban is van és ellenőrizhető az állapota. Biztonsági mentést eleve több eszközre végzel, hogy ha az egyik kiesik, akkor veszel egy újat, és egy másikról visszamásolod a tartalmat.


"NAS-nál elvileg ha elmegy az áram akkor elveszik minden"

Nem igaz. Abban is ugyanaz a háttértár van, mint egy számítógépben. A gép HDD-je sem veszti el az adatát ha kikapcsolod, pedig ugyanúgy nincs áram alatt. A NAS (ha nem csak egy hálózatra kötött merevlemez, hanem egy gépbe van kötve), az is egy számítógépnek felel meg. Ha ezzel kapcsolatban szünetmentességről olvastál, az legfeljebb a rendelkezésre állással kapcsolatos (24/7 működjön, hogy ne kapcsolgassák ki/be).


"Arról nem is beszélve ezeket elvileg távolról is el lehet érni, egy felületen belépni, vagyis akkor gondolom könnyebben feltörhető."

Nem igaz. Vagy pont annyira törhető fel, mint bármid amit a neten használsz: amíg nem szivárog ki vagy adod ki a hozzáférési adatokat, nem töri fel senki, mert nem éri meg ezzel szarakodni. Legyen hosszú (10+ karakter) és erős a jelszó.


"Valamint ha valaki tudja a WiFi jelszavamat akkor minden fájlomat elér mert egy hálózaton vannak az eszkötök, ez szintén aggályos nekem"

Nem igaz. A wifi jelszóval az internetet éri el, és nem a hálózatodat. A routered is legyen megfelelően jelszavazva, hogy ne jussanak beljebb.

aug. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"A NAS-nál elvileg ha elmegy az áram akkor elveszik minden"

Ezt nem tudom, honnan vetted. A NAS (Network Attached Storage) hálózati adattároló, amiben többnyire HDD (vagy SSD) van, tehát megtartja a tartalmát.


Egyébként a legegyszerűbb egy felhőtárhely erre.

aug. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt túllihegni. Ha nem akarsz sokat költeni veszel 2-3 megfelelő méretű HDD-t akár használtan fillérekért és lemented a fontos dolgaidat.
aug. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Valamint ha valaki tudja a WiFi jelszavamat akkor minden fájlomat elér mert egy hálózaton vannak az eszkötök, ez szintén aggályos nekem!"


Ez sem igaz hiszen a hálózati megosztást továbbra is lehet felhasználóhoz kötni. Szépen is néznénk ki ha céges környezetben a multinál aki jön és rácsatlakozik a hálózatra, elér MINDENT. Nem, ez nem így működik.


NAS-nak sem kell 0-24 mennie, azt is ki lehet kapcsolni...


De saját gépedet is használhatod NAS-ként, én DrivePool-t használok a sok HDD egyesítésére, és snapraid-et paritásra. De tudtommal Windows is tud tömböket kezelni.

aug. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!